Transkontinentinės valstybės

Transkontinentinės valstybės - tai tokios valstybės, kurios yra daugiau, nei viename žemyne iš karto, o yra bent dviejuose, o galimai ir trijuose žemynuose.

Klasikiniame pavidale transkontinentinės valstybės yra tiktai tos, kurios turi savo teritorijų būtent žemynuose, bet paskutiniu metu visokia Vikipedija ir panašios pseudo enciklopedijos skleidžia nesąmones apie tai, kad, pvz., Okeanija esą irgi koksai tai būk tai vietoje kontinento, todėl jei kažkas turi žemių, salų Okeanijoje, tai jau iškart irgi transkontinentinė valstybė. Arba jei kokia nors nusikliedėjusi šalis pareiškia teritorines pretenzijas į Antarktidą, tai esą irgi jau transkontinentinė šalis.

Išties transkontinentinė valstybė yra tiktai ta, kuri turi savo teritorijas būtent žemynuose - Europoje, Amerikoje, Azijoje, Afrikoje, Australijoje. Iš šių išvardintų žemynų Australijoje teritoriją turi tiktai pati Australija, kuri kituose žemynuose jokių teritorijų neturi. Taigi, lieka tik ketvertas anksčiau išvardintų kontinentų.

Yra šios transkontinentinės valstybės:

O dar senais laikais buvo gerokai daugiau transkontinentinių valstybių, tai iš esmės kiekviena save gerbianti didelė kolonijinė Europos valstybė turėjo kolonijų kituose žemynuose. Tai tada bent jau šios šalys irgi buvo tarpžemyninės valstybės, kartais netgi ir ne per du, o per kokius keturis kontinentus išsidėsčiusios:

Vienok beveik visos šitos šalys žemyninių teritorijų kituose kontinentuose neteko, tad dabar geriausiu atveju turi kur nors kokių nors salų.