Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tiuneris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:29, 15 gegužės 2022 versija, sukurta Kantuperis (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Tiuneris - tai toksai radijo imtuvas, kuris nėra pilnavertis, nes tėra audio sistemos, paprasčiau kalbant - tiesiog muzikinio centro dalis. Pačiu paprasčiausiu atveju tiuneris yra toksai radijo imtuvas, kuris neturi išėjimo, tinkamo kolonėlėms pajungti, o pats nuosavo garsiakalbio irgi neturi.

Įvairūs gamintojai paprastai tiunerius gamina kaip didelius, įspūdingai atrodančius agregatus, tačiau tai jau visais atvejais tėra banali ir grubi apgaulė, skirta durnių mulkinimui. Realiai tiuneris paprastai teturi FM bangas, kartais dar kokias nors vidutinių bangų diapazoną (AM), tačiau nepasižymi nei geru jautrumu, nei dideliu selektyvumu, nei dar kokiomis nors išskirtinėmis savybėmis. Lyginant jautrumą, selektyvumą ir visokias priėmimo galimybes, netgi pigus Tecsun, Sangean ar Degen firmų radijo imtuvas atrodo kaip visiškas stebuklas, palyginus su bet kokiu, kad ir tobuliausiu Hi Fi tiuneriu. Netgi senas sovietinis VEF būtų geresnis už brangų tiunerį, jei turėtų stereo duodantį FM diapazoną (tik jo neturi, todėl yra blogesnis). Ką jau ten kalbėti apie kokius nors aukšto lygio Grundig ar Kenwood aparatus. Viena tik būna gerai įvairiuose normalių audio gamintojų tiuneriuose - paprastai garso kokybė iš FM čia būna tikrai gera.

Tiuneris gali būti vien tik tiuneris, bet gali kartu savyje turėti ir stiprintuvą. Pastaruoju atveju prie tiunerio galima jungti kitą įrangą kaip prie stiprintuvo, o tiesiai prie tiunerio jungti ir kolonėles. Kartais būna ir taip, kad būna koks nors stiprintuvas, o tiuneris į jį papildomai įtaisytas, kaip kažkoks papildomas galimybes duodantis įrenginys. Bendrai tai radijo imtuvo elektronika yra gana nebrangi, tai dėl to daugelis galios stiprintuvų gamintojų įtaiso ir tiunerį į tą stiprintuvą, nes vartotojai tada mieliau tokį daiktą perka.

Tiuneriai dažniausiai būna gana nepilnaverčiai radijo imtuvai, mat paprastai tepriima tiktai vidutines bangas ir FM moduliacijos ultratrumpąsias bangas. Tik retais atvejais, o ir tiktai senesni, geresnių firmų tiuneriai, pvz., Grundig ar Telefunken gamybos kartais (ir tai ne visada) būna, kad priima dar ir trumpąsias bangas ir visai jau retais atvejais ilgąsias bangas.

Kadaise tiuneris buvo vos ne svarbesnė audio sistemų dalis, negu koks magnetofonas ar patefonas, bet šiais laikais gal dažniau jau būna ir atvirkščiai - kokia nors gera audio sistema yra, o tiunerio joje nėra. Nes kam gi reikia - visvien radijo stotys po truputį nyksta ir baigia išnykti, gal tik vairuotojai jų ir tesiklauso dar.