Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tamsioji triada

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
19:10, 9 gruodžio 2022 versija, sukurta Makštutis (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Tamsioji triada''' arba '''Pragaro trejybė''' - tai taip vadinami pragaro sutrikimai, kitaip tariant - asmenybės, keliančios ypatingai dideles problemas aplinkiniams. Žmonės, kurie turi šiuos retus asmenybės sutrikimus yra ypatingai didelės šlykštynės, sukčiai, veidmainiai, apgavikai ir nusikaltėliai, tiek smarkiai lenkiantys kitus, kad bet kam, kas su jais susiduria, sukeliantys pragarą. Klasikiniame pavidale tamsioj...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Tamsioji triada arba Pragaro trejybė - tai taip vadinami pragaro sutrikimai, kitaip tariant - asmenybės, keliančios ypatingai dideles problemas aplinkiniams. Žmonės, kurie turi šiuos retus asmenybės sutrikimus yra ypatingai didelės šlykštynės, sukčiai, veidmainiai, apgavikai ir nusikaltėliai, tiek smarkiai lenkiantys kitus, kad bet kam, kas su jais susiduria, sukeliantys pragarą.

Klasikiniame pavidale tamsioji triada (trejybė) susideda iš šių, kiek retesnių, nei kiti, asmenybės sutrikimų, kurie sunkesniais pavidalais pasižymi neįtikėtinai kenksmingu elgesiu:

Kai kurie psichologai, kurie nesusiduria su realia klinikine praktika, o todėl nemato išties rimtų atvejų, šitai tamsiai triadai priskiria ką papuola, jei tik pastebi bent kokius nors požymius, net nesiekiančius asmenybės sutrikimą, o tik rodančius asmenybės nuokrypius. Tada jau gaunasi kažkas tokio:

  • Silpnas narcisizmas, įskaitant ir savim patenkintus, nekovojančius narcizus
  • Bet kokie antisocialūs nuokrypiai (ta atseit "psichopatija")
  • Bet kokie polinkiai į intrigas (kurie laikomi makiavelizmu)

Aišku, tokiu atveju praktiškai bet kas gali pakliūti į tų tamsių triadų pusę, nors realaus asmenybės sutrikimo gali nei nebūti.

Pagal kai kuriuos naujus vertinimus, visgi gali būti, kad čia ne trejybė, o koksai tai ketvertas - tamsioji tetrada.