Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sparčioji atmintinė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:34, 3 lapkričio 2010 versija, sukurta (Aptarimas | indėlis) (→‎Populiariojoje kultūroje)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Sparčioji atmintinė, kitaip - podėlis[1] - tokia vieta kompiuteriuose kur sudedama dažnai naudojama informacija kad ją paskui būtų lengva ir patogu pasiekti, kai prireikia aišku.

Naudojimas

Tai čia geriausia paaiškinti pavyzdžiais. Pavyzdžiui sakykim kalbininkui prireikia apskaičiuoti, kiek kainuos nusipirkti neperšaunamas liemenes visiems VLKK darbuotojams ir kiek kainuos ofiso langus pakeisti į taipogi neperšaunamus. Todėl jis kompiuteriu atlieka tokias kalkuliacijas: 100 Lt. už kevlarą * 90 darbuotojų + 300 Lt. už neperšaunamą stiklą * 250 langų. Tai suprantama kad šitie apskaičiavimai užima daug laiko, todėl kompiuteris jų rezultatus išsaugo Sparčiojoje atmintinėje idant kai kitą kartą vėl prireiks tą apskaičiuoti, tai jau skaičiuoti nebereiks o iškart rezultatus iš Sparčiosios atmintinės atvaizduos vaizduoklyje. Matot?

Kritika

Sparčioji atmintinė dažnai kritikuojama o Kinijoj ir uždrausta dėl sekančių priežasčių.

  1. Kalkuliacijose naudojami duomenys dažnai keičiasi, todėl seni apskaičiavimai tampa klaidingi.
  2. Užima papildomai vietos kietajame diske.
  3. Apkrauna kompiuterį papildomomis operacijomis.

Dibilai kartais spartinančiąją atmintinę naudoja iš duomenų bazės gautos informacijos saugojimui tai čia jau visai nesąmonė nes gaunasi kad ta pati informacija saugoma dvejose vietose tai kas čia per darbas?

Populiariojoje kultūroje

Rašytiniuose šaltiniuose sparčioji atmintinė - podėlis iš viso minima dvejose vietose, t.y. VLKK svetainėje ir Vikipedijoje. Pateikiame ištrauką iš vikipedijos[2]:

Squid yra įgaliotoji tarnybinė stotis ir žiniatinklo podėlio tarnybinė programa. Ši programa naudojama įvairiais tikslais, pradedant žiniatinklio tarnybinių stočių spartinimu įsimenant pasikartojančias užklausas, įsimenant žiniatinklio, srities vardų sistemų užklausas (DNS) ir baigiant kompiuterių tinklų apsaugos tikslais.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.