Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sberbankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:53, 27 vasario 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Nykiai atrodantys ir klaikūs reklaminiai Taupomųjų kasų plakatai netgi neturėjo prasmės, nes visvien jokio pasirinkimo nebuvo, juoba už didesnių, nei kažkokios ten sumos pinigų laikymą namie dar ir baudžiamoji atsakomybė grėsė

Sberbankas (rusiškai - sberbank arba сбербанк, сберегательная касса), anksčiau vadintas kaip Taupomoji Kasa, o liaudyje tiesiog kaip taupkasė - tai buvo tasai sovietinis bankas, kur paprasti žmonės sovietmečiu galėjo pinigus sąskaitose kaupti. Tai aišku, kad kai tik SSRS subyrėjo, tai pinigai pasiliko kažkur Rusijoje, o tuo tarpu Lietuvoje tepasiliko tiktai banko skyriai be pinigų.

Taip kad visi žino, kad Tarybiniais laikais buvo daug geriau, nes ir valdžia rūpinosi žmonėmis, stengėsi, kad visiems būtų geriau, todėl ir buvo valstybinis bankas, nes prie ruso buvo geriau, o dabar valdžia viską išgriovė ir sunaikino kolūkius.

Tai tuos banko skyrius paskui valdžia kažkaip pertvarkė berods, taip kad gavosi Lietuvos Taupomasis Bankas, kuris buvo parduotas, o štai rubliniai indėliai taip ir pasiliko prarasti, tai paskui valdžia ilgus metus juos mokėjo, pakol išmokėjo berods 3,6 milijardo litų žmonėms, kuriuos tokiu įdomiu būdu komunistai apvogė.

Štai tokias knygeles dauguma turėdavo, nes tik tenai buvo galima pinigus kaupti, tai tenai įrašydavo į jas, kiek pinigų turi žmogus. O paskui paaiškėjo, kad niekam pinigų tasai Sberbankas neatiduos, taip vat visus ir apvogė

Paprastiems žmonėms tai niekas neaiškino, kad čia yra bankas, nes sovietmečiu skaitėsi, kad nėra bankų, kur žmonių pinigus ima, o buvo tiktai taupomosios kasos. Tai tiktai 1987 tas taupomąsias kasas visgi pervadino į taupomąjį banką. O šiaip žmonės sakydavo, kad pasidėjo pinigus ant knygutės. O kalbainiai sakydavo, kad reikia sakyti, jog "pasidėjo pinigus į taupomąją knygelę". Tai niekam šitai išties neįdomu buvo, nes nesvarbu, kaip ten kas ką vadino, o pinigus tai pavogė.

O dar čia galim prisimint, kad buvo dar ir toksai Vnešekonombankas, kuris irgi iš žmonių indėlius pavogė, bet jau ne kokiais nors mediniais rubliais, o tikrais doleriais, kurie išties vertę turėjo ir nepavirto į šikpopierius dėl infliacijos.