Rolex - tokie šveicariški laikrodžiai, kurie bendrai yra tapę pačių brangiausių laikrodžių simboliu, nors gal ir yra dar brangesnių. Kaip pardoė neseni rinkų tyrimai, Rolex kompanija dabar valdo apie ketvirtadalį visos pasaulinės laikrodžių apyvartos, skaičiuojant ją pinigais. Bet kartu ta apyvarta nesiekia netgi 1% visų pasaulio laikrodžių pardavimų, gal greičiau jau kokį nors 0,1% ar panašų skaičių, kurį čia galime nebent spėlioti.

Čia jums štai vizualus Rolex laikrodžių gidas, rodantis klasikinius Rolex modelius, kurie nelabai ir keičiasi - tie patys modeliai, kad ir nežymiai atnaujinami, gaminami dešimtis metų, todėl visada atrodo, kaip tikra laikrodžių klasika. Tiesa, visi šie laikrodžiai turi begalę variacijų pagal grandinėlių, korpuso ir ciferblato spalvas, o taip pat ir pagal visokius kitokius apipavidalinimo elementus, pvz., deimantus ir panašiai.

Tiesiog eilinis paprastas Rolex laikrodis kainuoja keliasdešimt tūkstančių dolerių, tai jo vieno pardavimas yra tas pats, kas 10 tūkstančių kinietiškų laikrodžių, ar koks nors 1000 japoniškų laikrodžių. Štai taip mažytė, mikroskopinė laikrodžių dalis, kurią pagamina Rolex firma, gaunasi didžiausia piniginė laikrodžių dalis planetoje.

Rolex laikrodžiai nėra gražūs, o jų forma šiaip tai gana netgi bjauroka, todėl visiškai įsimintina ir labai lengvai atpažįstama. Todėl kai žmogus užsimauna ant rankos Rolex, tai aplinkiniai išsyk pamato, kad tai yra Rolex.


Žymiausi Rolex laikrodžių modeliai

 
Štai kokia puiki pasiūla: originalus tikras Rolex su briliantais ir Peliuku Mikiu, nes kažkas ir tokių laikrodžių nori. Ir kainuoja toksai laikrodis tiek, kad kur nors už jo kainą ir butą galima nusipirkti, gal netgi ir Vilniuje.

Yra visas rinkinys Rolex laikrodžių modelių, kurių kiekvienas turi gana specifišką, dešimtis metų nesikeičiančią išvaizdą. Tai irgi skirtumas nuo kitų laikrodžių gamintojų, nes visai nedaug modelių. Aišku, Rolex istorijoje būta tų modelių daug daugiau, tačiau naujus modelius firma sukuria retai, užtat vykusius gamina dešimtis metų.

Aišku, kadangi Rolex pirkėjai yra išrankūs ir turi daug pinigų, tai firma į juos atsižvelgia ir pasiūlo daug daug visokių smulkesnių laikrodžių modelių variacijų, kiekvienais metais atnaujindama pasiūlą. Taip atsiranda laikrodžiai su įvairiausių spalvų ir atspalvių ciferblatais, visokiais užrašais ir taip toliau. Netgi galite nusipirkti tikrą Rolex su Mikimauzu, ir netgi prezidentinį mikimauzinį Rolex modelį. Kitą gi vertus, Rolex laikrodžiai su briliantais matyt populiaresni, nei tie, kurie su mikimauzais.

Štai tokie yra klasikiniai Roleks laikrodžių modeliai, aišku, kiekvienas - su daugybe visokių savų variacijų:

  • Rolex DateJust - populiariausias Rolex modelis. Ne sportinis, o daugiau klasikinis, turi labai daug variantų su skirtingomis korpuso, ciferblato, grandinėlės spalvomis ir apipavidalinimais. Nepigus, bet tiesiog klasikinis prabangus kostiuminis Rolex laikrodis.
  • Rolex Submariner - juodos spalvos Rolex laikrodžiai, skirti nardytojams, turintys žiedą, kuris leidžia nustatyti, kiek laiko esi po vandeniu. Vieni iš klasikinių atsparių Rolex laikrodžių. Skirtingai nuo kitų, Submariner laikrodžiai visi yra praktiškai vienodi - su juodu žiedu ir juodu ciferblatu, o spalvos kažkiek skiriasi nebent pas rodykles. Taip yra dėl to, kad laikrodžiai naudojami dideliame gylyje, kur vanduo gali būti drumstas, šviesos labai mažai, tad reikalingas kraštutinai didelis rodyklių, skaičių ir ciferblato kontrastas.
  • Rolex Explorer - šitie Rolex laikrodžių modeliai atrodo paprastesni už daugelį, bet realiai yra skirti sunkiausioms aplinkoms. Jau pirmas Explorer modelis visiškai stabiliai dirbo temperatūrose nuo -20 iki +40 tiesiog neribotą laiką, kai kiti laikrodžiai nuo tokių temperatūrų imdavo rodyti truputį kilometrus. Vėlesni Explorer modeliai tapo dar stabilesni. Iš esmės, toksai geras žygeivių, alpinistų, speleologų ir kitų keliautojų laikrodis.
  • Rolex GMT Master (I ir II) - kadaise šitie laikrodžiai buvo sukurti tiems, kas daug skraido lėktuvais į kitas pasaulio šalis. Laikrodis be įprastos 12 valandų rodyklės, turi papildomą valandinę rodyklę, rodančią laiką 24 valandų sistemoje. O žiedas leidžia nusistatyti antrą valandinę zoną, pagal kurią tada galima matyti laiką dviejose pasaulio šalyse - pvz., žinoti, kelinta valanda tavo valstybėje, o kelinta - toje šalyje, kur dabar esi. Taip visada gali žinoti, koks laikas namie, jei nori į namus paskambinti telefonu. Raudoną-mėlyną laikmačio žiedą turinyts Rolex GMT Master dar žargoniškai kartais vadinami Pepsi (dėl spalvų) ir yra bene populiariausi iš visų.
  • Rolex President, dar žinomas kaip Rolex Day Date arba Presidential - pavadinimą gavo nuo to, kad pirmas toksai laikrodis buvo kadaise padovanotas JAV prezidentui Dwight D. Eisenhower. Prašmatniai atrodantis Rolex, netgi lyginant su kitais Rolex laikrodžiais.
  • Rolex Daytona, dar žinomas kaip Rolex Cosmograph - dar žinomas, kaip lenktynininkų laikrodis ir kažkodėl, skirtingai nei kiti modeliai, daugiausiai parduodamas tiesiog plieno spalvos, o ne auksinis, ir dar ir nešiojamas dažniau su odiniu dirželiu. Kaip tik tokiame variante Rolex laikrodžiai atrodo ne kaip kostiuminiai, o kaip besiliečiantys su purvu, tepalais ir Sacharos dulkėmis.
  • Rolex Yachtmaster - specialiai sukurtas jachtų varžyboms, kur prieš startą, prieš kertant starto liniją, jachtoms reikia 10 minučių plaukti, taikant į gerą poziciją ir tinkamu greičiu artėjant prie starto linijos, bet taip, kad nekirst jos iš anksto, bet kartu kirsti kuo anksčiau po šūvio. Kadangi nuo išplaukimo iki starto šūvio būna nustatomas lygiai 10 minučių laikas, tai tos 10 minučių dažnai nulemia visą varžybų eigą ir yra svarbiausios per visą plaukimą. Toms 10 minučių skaičiuoti ir yra skirtas šitas laikrodis.
  • Rolex Air King - pirmas modelis buvo sukurtas JK karinėms oro pajėgoms dar 1930 metais ir kaip tiems laikams, turėjo neįprastai didelį ciferblatą, kad skaičius būtų galima lengvai įžiūrėti ir per naktinius mūšius. Šiais laikais tokie laikrodžiai atrodo visai įprastai, nors kažkada tai buvo Rolex invoacija. Dabartiniais laikais Rolex Air King yra vieni iš pigiausių modelių, kainuoja maždaug nuo 5-6 tūkstančių dolerių.
  • Rolex Sea-Dweller - vienas iš ilgai gamintų, bet vėliau nustotų gaminti Rolex modelių, skirtas nardytojams. Didžioji vandeniui atsparių laikrodžių problema, kurios nesako kitų laikrodžių gamintojai - tai ne tai, ar laikrodis atlaikys, pvz., 100 metrų vandens slėgį, o tai, ar jis atlaikys paskui slėgio kritimą, kai bus ištrauktas iš vandens. Trumpalaikius slėgio pakilimus atlaiko daugelis laikrodžių, bet paprastai problema būna tokia, kad laikrodžio viduje irgi pakyla slėgis. O tada, ištraukus iš vandens, laikrodžio stiklas gali imti ir iššokti nuo vidinio slėgio. Šitie laikrodžiai turėjo vožtuvus, kurie kažkokiu būdu tą slėgį suvienodindavo. Bet paskui vietoje jų liko tik Rolex Submariner, nes šitie irgi perėmė tas savybes.
  • Rolex Milgauss - specialiai sukurti iš visiškai nemagnetinių metalų, nes netgi šiaip jau nemagnetiniai metalai dažniausiai pasidaro visai magnetiniais, kai magnetinis laukas būna labai stiprus. Laikrodžiai buvo sukurti specialiai mokslininkams, dirbantiems su elektringų dalelių greitintuvais, CERN laboratorijoms ir pan., kur nei vienas egzistuojantis laikrodis neįstengdavo dirbti, o kai kurie , pakliuvę į stiprų magnetinį lauką, tiesiog išsyk sugesdavo nepataisomai (dėl lauko deformuodavosi mechanizmo dalys). Rolex Milgauss atlaikydavo tuos magnetinius laukus. Šiais laikais šituos laikrodžius labai vertina gydytojai, kurie dirba su magnetinio rezonanso įranga, tik štai įpirkti nelabai gali... Milgauss modeliai vienu metu buvo nustoti gaminti, tačiau 1988 išleistas naujas modelis, turintis kiek pakeistą, neįprastesnę išvaizdą - dabar šie laikrodžiai turi vos pastebimai žalio atspalvio, florescuojantį stiklą, o sekundinė rodyklė vaizduoja žaibą.
  • Rolex Vintage - išties čia ne Rolex modelis, o tiesiog bendrinis pavadinimas visiems senesniems Rolex modeliams, kurie dabar nebegaminami. Daugelis kolekcionierių tokius Rolex modelius net ne šiaip vertina - kai laikrodis seniai negaminamas, jo kaina gali būti netgi ir didesnė, nei naujų modelių, netgi kai jis gerokai panešiotas. Negana to, tarp vintažinių modelių pasitaiko turinčių įdomesnį, keistesnį, retesnį dizainą, todėl vėlgi gražesnių. Kaip pvz., tas pats Millgaus Vintage turės paprastą stiklą ir paprastą sekundinę rodyklę.
  • Rolex Celini - pavadinti Benvenuto Cellini, XVIa. skulptoriaus ir auskakalio garbei, skirtingai nuo kitų Rolex modelių, turi labai įvairų dizainą, faktiškai, gaunasi kaip ir atskira visai rūšis laikrodžių, paskira markė. Dauguma iš šių laikrodžių atorodo visgi įprasčiau, ne tokie panašūs į tipinius Rolex, ir daug labiau tinka prie kostiumo.
  • Rolex Sky-Dweller - bene naujausias Rolex modelis, turintis labai keistą antrą ciferblatą, kuris rodo laiką kitoje pasirinktoje šalyje. Kitaip tariant, laikrodis veikia kaip GMT Master pakaitalas, tačiau su korpusu, kuris panašesnis į DateJust, t.y., tinkamesnis prie kostiumo, neturintis to į akis krentančio matavimo žiedo-bezelio. Taigi, neabejotinai puikiausias Rolex šiomis dienomis.
  • Rolex Ladies DateJust - analogiškas įprastam Rolex DateJust, bet moteriškas - mažesnis ir subtilesnis
  • Rolex Ladies Yachtmaster - vėlgi analogiškas įprastam Rolex Yachtmaster, bet mažesnis, todėl ir moteriškas
  • Rolex Ladies President - prabangus, moteriškas ir mažas klasikinio Rolex President analogas

Be savo pagrindinės markės, Rolex turi dar tokią kitą firmą - Tudor, kuri gamina iš esmės tokius pat Rolex laikrodžius, kurie tiesiog tokie patys netgi pagal savo išvaizdą, ir skiriasi tik pavadinimas ir kaina. Tai kaina čia kokius 10 kartų mažesnė, nes pavadinimas kitas, o laikrodis - tai toksai pats. Kaip sako žinovai - perki Tudor ir tada niekas tavęs nekaltins tuo, kad esi išsidirbinėtojas ir narcizas, o kaip tik sakys, kad esi skūpus ir gerai apskaičiuojantis pinigus, kaip koksai anekdotinis škotas.