Joninės - švenčiamos gi būna nuo birželio 23 iki birželio 24, tai vieną vakarą visi gamtoje pradeda gerti, o tuo metu ateina lietus ir lyja, tai taip visi ir geria visą tą laiką, o paskui pratęsia ir nuo vidurnakčio, jau kitą dieną. O dar paskui begrįžtančius iš šventimo, visus pachmielingus ir neprasiblaiviusius vairuotojus mikliai gaudo pareigūnai.

Senyboje per jonines visi apsirengdavo juodai - baltai
Per jonines esama daugybės mįslingų papročių

Joninės, gi senovėje kažkokių pagonių vadintos esą Rasos - tai tokia liberolų įteisinta išeiginė, skirta latvių liaudies šventei Lygo švęsti. Iš čia sužinome, kad Jonines išrado būtent latviai, o kadangi mes - kaimynai, tai ir baliavojam kartu.

Pas latvius yra gilios Joninių tradicijos - kažkuriais metais net 16 žmonių pripjovė tą naktį! Vienok ir švenčia tie latviai kokią savaitę, turėdami tuo metu netgi 3 išeigines dienas, o kitas, kad ir neišeigines - visvien neidami į darbą.

Lietuviai Jonines dažniausia švenčia Kernavėje arba prie Baltojo tilto, kur organizuojamas Kupoliavimas, Mordobojus ir kiti liaudies žaidimai.

Lietuviai nors ir vadiną tą šventę joninėmis, bet iš tikrųjų tai švenčia Rasas. Kažkokie klerikalai norėjo bent kiek sukatalikinti šią šventę. Kadangi tuo metu jokių katalikiškų švenčių nevyksta, ir tą pačią dieną yra joninės, tad ėmė ir pavadino joninėmis... Bet jūs joninėmis nevadinkit, nebūkit debilai...

Joninės - tradiciškai tampa būdu kaltoms merginoms opficialiai "išplukdyti" savo nekaltybę. Kurių Nekaltybė neplaukia, tos su bernais eina ieškoti kažkokio Paparčio žiedo, kurio niekas nematė.