Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rabarbaras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
16:57, 25 birželio 2021 versija, sukurta Tiktaipirmyn (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Voje, voje - ale čia koki skanumyna!...

Rabarbaras - ne koks rusiškas muzikos instrumentas, taigi nuostabus vaisius, netgi kaip čia pasakius - net ne vaisius, o būtų kaip ir daržovė, bet valgoma, kaip vaisius ar uoga - su cukrumi, o ir kompotai verdami iš rabarbarų, tai kadangi visgi ne uoga, tai vienareikšmiškai - vaisius!

Išties gi gyvenime rabarbaras atrodo lygiai taip pat, kaip ir kokia varnalėša. Tiktai tų lipnių daiktų - žiedų neturi. Valgomas būna rabarbaro kotas, katrasai nulaužiamas, nulupama jo odelė, mirkoma į cukrų ir valgoma. Šiaip jau klaikiai rūgštūs tie rabarbarai, dažnai net penį pravirkdo, betgi su cukrumi - dar ir kokie skanūs! Tik nereik leist jiems žydėti, bo skonis pasidaro išties kaip varnalėšos.

Veltui užmirštas nuostabus ir skanus vitaminų šaltinis, tautinis kulinarinis paveldas, tsakant.

Nežinoma, prie ko priskirti rabarbarą tiksliai - prie vaisių ar daržovių, na bet tai pirmas graužiamas daiktas soduose ar daržuose, kol dar iš pomidorų ar agurkų tėra tik daigeliai ar iš vis sėklos.

VLKK sako, kad žodis "rabarbaras" yra neteiktina svetimybė, skolinys iš vokiečių kalbos. Lietuviškai reiktų sakyti "valgomoji rūgščiakotė varnalėša".


Šiuolaikinėje kultūroje

Rabarbaras - ne tik augalas, tai naujoji revoliucinė idėja, variklis, stumiantis dabartinį jaunimą į priekį. Kai tiesiog nusibosta gyvenimo rutina, - suvalgyk rabarbarą, kai jauti kažko trūkumą, - pagardink rabarbarą cukrumi ar uogiene. Nesuprantantys rabarbare matys tik eilinį daržovinį, ogi, rabarbaristai - nenualinamą norą gyventi, jaustis laisvam ir nenorą būti sukaustytam šiuolaikiniame kapitalizmo pasaulyje. Unikali šio augalo vertė, dabar nereikia keikti valdžios, peikti socialinius statusus, tylėti, užtenka paminėti rabarbarą, savo nuomonės metaforą. Rabarbarai, verčiantys veikti, mąstyti - dar vienas jaunimo kelio pasirinkimas.


Vat čia tai ir surašytos daržovės, apie kurias jūs jau visi žinot
Agurkas Pomidoras Bulvė Kopūstas Brokolis Česnakas Svogūnas Burokas Runkelis Ropė Morka Ridikas Pupa
Žirnis Moliūgas Cukinija Kopūstas Rabarbaras Šparagas Paprika