Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Purpurinė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
05:47, 12 sausio 2013 versija, sukurta Balalaikų draugė (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Purpurinė''' - tai tokia spalva, visai raudona, bet gal kiek arčiau kokios nors magentos, nes visai ryški ir gaunasi, kai prie raudonos primai...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Purpurinė - tai tokia spalva, visai raudona, bet gal kiek arčiau kokios nors magentos, nes visai ryški ir gaunasi, kai prie raudonos primaišai truputį violetinės. Dar purpurinė vadinama karalių spalva, nes andai prieš šimtus metų būdavo išgaunama iš kažkokių klaikiai brangių ir retų kriauklių, kurių būdavo tiek nedaug, kad reikėjo karaliumi būt, jei norėdavai kokį nors drabužį taip nusidažyt. Tai iš spalvos visi išsyk pažindavo, kad čia jau ne šiaip sau, jei gali tokią spalvą nešioti.

Vienok paskui dar buvo kokia tai keista istorija, kai Omnitel sugalvojo lietuvių vartojamas spalvas pakeisti, nes jiems kažkaip ėmė ir susišvietė, kad negerai, jei jų naują logo kažkas pavadins violetiniu, nors taip iš tiesų ir buvo kaip tik. Tai jiems ta violetinė labai asocijavosi su kedine gal, kad jie taip nerimastingai ėmė ir pradėjo visur skelbt kažkokiuose straipsniuose, kad išties ta violetinė yra purpurinė.

Tai čia buvo vienintelis kartas, kai kalbainiai tarė savo žodį ir protingai pasakė, kad Omnitel veikėjai nusišnekinėja. Taip kad čia jau jei netgi kalbainiai tai pastebėjo, tai nėra ko nei ir pykt.Svarbiausios lietuviškos spalvos
Juoda Pilka Balta Porkinė Citrininė Citrinžalė Žydra Mėlyna Kedinė Violetinė Purpurinė Feličytava Magentinė
                         
Ruda Bordinė Raudona Rožinė Ružava Geltona Oranžinė Morkvinė Salotinė Žalia Alyvuogių Elektrinė Cianas