Programuotojai

Programuotojai - tokia visai nukvaišusi kompiuterastų rūšis, kurie jau neretai net nemoka žmonių kalba kalbėt. Išprotėjimas čia yra kardinalus ir susijęs su tuo, kad vis rašydami kokia nors programavimo kalba, jie ilgainiui ima tokia kalba ir mąstyti. O kadangi mąstymas nelabai tegali pasiremti visokiomis programavimo kalbomis, nes turi būti ir šiek tiek smegenų, tai kai tų smegenų nelieka, galvoje pas žmogų telieka programinis kodas, kuris reguliuoja elgseną ir mąstymą nelyginant kokis virusas.

Taip ir būna išties

O kai koks nors programuotojas užsiima dar ir programavimu dėl savo malonumo, tai tokius kiti vadina hakeriais.

Programuotojų rūšys

Nors čia ir niekam neįdomu, nes aplinkiniai tų programuotojų neskiria ir laiko juos trenktais kompiuteriniais glušiais, patys tarpusavy programuotojai skirsto vieni kitus į aiškias kastas, tarp kurių yra žiauri diskriminacija, pasireiškianti ir gilia tarpusavio nepagarba, ir dešimtis kartų besiskiriančiais atlyginimų dydžiais, ir taip toliau. Dabar gi yra maždaug tokios kastos susidarę:

 • Asembleristai - skaitmeniniai dievai, kurie programuoja asembleriu. Tokių žodis kitų programuotojų tarpe būna šventas, nes čia būtent tie, kurie realiai kalba binaru, moka kompiuterinius kodus ir sugeba perprogramuoti netgi tokius tūpus daiktus, kaip dulkių siurbliai ar elektros lemputės.
 • Syšnikai - tie, kurie programuoja klasikiniu C. Ypač ryškus atvejis - visokie K&R mėgėjai, atvirai dedantys ant bet kokios tipizacijos ir galintys net pasakyti, į kokias asemblerio sekas parašyti tekstai išsivers. Syšnikai puikiai sugyvena su asembleristais, nes realybė yra tokia: C kalba įmanoma išmokti programuoti tik po to, kai įvaldai asemblerį. Be asemblerio žinių programuojantys C tėra lameriai, darantys kliedesius. Tačiau dėl apgaulingo C panašumo į normalią programavimo kalbą, čia į spąstus pakliūna minios lamerių, kurie bando save priskirti syšnikams, iš tikrų syšnikų tesusilaudami paniekos. Ryškiausia panašių prisiplakinėtojų rūšis - tai visokie pliusininkai.
 • Perlininkai - visai nukvakę veikėjai, savo smegenų nuokrypiais artimi asembleristams ir syšnikams, nors Perl ir yra labai aukšto lygio kalba. Perlininkai puikiai supranta atsitiktinių simbolių sekas, kurias rašo į savo programas krūvomis. Dėl to patyrusio perlininko programa tampa panaši į kažkokį binarinį kodą. Ši grupuotė yra ganėtinai atsiskyrusi nuo kitų programuotojų - tai nelyg atstumtieji. Kita vertus, visai mielai jie susibendrauja su įvairiais UNIX adminais.
 • Fortininkai - tai tokie, kur programuoja Forth - užmiršta nenormalia kalba. Panašesni į kažkokią sektą, nes naudos iš jų nelabai yra.
 • Lispininkai - ne menkiau už fortininkus iškyrpęs porūšis. Irgi panašūs į sektą, propaguojančią niekam nesuprantamą Lisp kalbą.
 • Paskalininkai - senas, konservatyvus, bet gudrus porūšis, susijęs su akademiniais sluoksniais ir kildinantis save iš kažkokių CERN laboratorijų. Nekenčiamas daugumos kitų, nes turi seną ir gilią įtaką: dauguma dabartinių programavimo kalbų yra žiauriai įtakotos Pascal. Priešininkai paskalistus nuolat keikia, o ypač pikti ir nuskriausti dėl to jaučiasi beisikistai, aiškinantys "taigi paskalio moko mokyklose, kaip ir beisiko". Nepaisant visų nekentėjų, paskalistai puikiai sugyvena su dviem elitinėm grupuotėm - asembleristais ir syšnikais.
 • Logistai - didžiąja dalimi įvairūs mokytojai, kurie aiškina vaikams programavimo pagrindus. Keista, bet nors Logo kalba yra bukesnė netgi už beisiką, logistus kiti programuotojai visai toleruoja, nes laiko juos kaip ir kokiais vaikų darželių auklėtojais, kurių dėka ilgainiui pasipildo paskalininkų, syšnikų ir kitų elitinių grupuočių gretos. Dėl to toleravimo logistų visiškai nevirškina įvairūs beisikistai. Sypliuspliusininkai save irgi bando laikyti aukštesne kasta už logistus, tačiau paskui labai nustemba, kai asembleristai juos pačius pavadina lameriais, o logistų taip kažkodėl nevadina.
 • Pliusininkai arba sypliuspliusininkai - tai ganėtinai neapibrėžta, tačiau didelė grupuotė įvairių programuotojų, bandančių naudotis Cpp. Kaip taisyklė, tokie nesugeba suprasti, kuo rodyklė skiriasi nuo integerio, todėl galvoja, kad tai yra skirtingi dalykai, nes vadinasi skirtingai. Pagal panašaus lygio naivius įsivaizdavimus pliusininkai ir atpažįstami. Didžiulė dalis pliusininkų - tai įvairūs beisikistai, bandantys nusiplauti gėdos dėmes, tačiau perkeliantys į C++ visą savo beisikinį idiotizmą. Tipiniu atveju patys pliusininkai bando save tapatinti su syšnikais, tačiau pastarieji juos tapatina su beisikistais, tad čia galim matyti pavyzdį, kaip dibilai bando sieti save su elitu, tačiau elitas juos laiko šūdais.
 • Pėhėpistai - naujoji karta visokių neaiškių tipažų, programuojančių PHP. Nemenka dalimi atkartoja savo žiniomis ir patirtimi visokius beisikistus, bet būna ir kitokių atvejų: dėl pasikeitusių rinkos poreikių čia ima kišti nosį ir senos paskalininkų, syšnikų ir taip toliau gaujos. Visgi šis sluoksnis yra marginalus ir nuo beisikistų didesne dalimi yra nelabai teatitolęs.
 • Delfistai - tai įvairūs lameriai, galvojantys, kad programuoti išmoks, paišydami langelius su pele Delphi programoje. Daugelis tų delfistų net nelabai supranta, kad jų daromi šūdai virsta į automatiškai generuotus Pascal tekstus, o paskui aiškina, kad jiems to Pascal nereikia, nes viską galima nupiešti. Dėl tokio bukumo delfistai kadaise kiek sutepė paskalininkus. Labai delfistų nekenčia ir beisikistai, nuolat siuntantys, kad netgi šie lameriai yra laikomi aukštesniąja kasta.
 • Beisikistai - debilai. Tai žemiausia kasta, niekam netinka, neperspektyvi. Vieną kartą į ją pakliuvęs, žmogus negali nusiplauti dėmės visą gyvenimą, todėl net jei kada ir programavo Basic kalba, tai visada linkęs būna tai neigti ir nutylėti. Tačiau pilnaverčiai beisikistai kitų programavimo kalbų nežino, nevertina ir netgi didžiuojasi tuo. O paskui stebisi, kodėl juos kažkas vadina debilais ir atleidžia iš darbo.