Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pardavimų piltuvėlis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pardavimų piltuvėlis - tai toksai feikinis makaronas, kur vaizduoja piltuvėlį toksai CRM grafikas, kaip atseit keičiasi pajamos, kai klientai visaip eina per 7 pardavimų etapus. Nors paprastai tai visgi per mažiau etapų eina, pvz., per kokius 3 etapus ar panašiai. Nes visų tų daugelio etapų suskaičiuoti kaip tai nepavyksta.

Tai tada koks nors vadovas žiūri į tą pardavimų piltuvėlį ir vaizduojasi, kad jau tenai yra pinigai, nes tas piltuvėlis pinigus skaičiuoja. O išties tai jokių pinigų tenai nėra, neis kol pinigai į sąskaitą neįkrenta - tol jų ir nėra. Taigi, pardavimai išties įvyksta tiktai tada, kai jau pinigus klientas sumoka. O kol nesumokėjo - tai nesvarbu, kokia stadija, išties tai šakėm ant vandens rašyta.

Paprastai aiškinama, kad pvz., maždaug taip turim, kelias pardavimų stadijas, ir kiekvienoje stadijoje kiek pinigų praeina į kitą stadiją, tiek ta kita ir gauna:

Bendra tikėtina suma Tikimybė, kad praeis šitą stadiją Viso šitoje stadijos išėjime pinigų
Pirma stadija 100 milijonų 10% tikimybė 10 milijonų
Antra stadija 10 milijonų 20% tikimybė 2 milijonai
Trečia stadija 2 milijonai 50% tikimybė 1 milijonas
Uždirbta: 1 milijonas

Tai štai taip gaunasi, kad jau guli milijonas kišenėje, nors išties - tai tik Lietuvos įmonių sąrašas už 20 eurų nusipirktas kompakte ir į tą piltuvėlį sumestas, ir nieko su juo nepadaryta.

Tai žinokite, kad kai su tais visokiais pardavimų piltuvėliais kas nors kruša protą, tai tada verta paklausti: "jei jau taip protą knisi, kad čia tiek pinigų, tai kodėl tie pinigai dar ne sąskaitoje?"