Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Panasonic

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
16:42, 17 vasario 2022 versija, sukurta Undo (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Štai tokia klasikinė National Panasonic magnetola senais laikais kainavo tiek daug, kad kelias tokias pardavus, galima buvo butą įsigyt kur nors

National Panasonic - puiki japonų firma, gaminanti daugel gerų dalykų. Senais laikais, kai visokia SSRS pagal pasaulio supratimą buvo tiesiog kažkokie azijatai, tai į Lietuvą pakliūdavo visokie National mageliai (magnetofonai), kurių už dolerius kas nors galėdavo nusipirkti kokioje nors valiutinėje parduotuvėje, nes būtent toksai brendas būdavo skirtas Azijos rinkoms. Gi vėliau, kai Lietuva atsiskyrė ir patapo nepriklausoma, tai jau ir firma persiorientavo, pasiūlydama mums JAV bei Europai skirtą brendą - Panasonic. Išties gi ir National, ir Panasonic - tai tėra du pavadinimai tom pačiom prekėm.

Anais laikais dar Antis dainavo: "duokite darbo, noriu panasoniko ir šarpo". Taip dainavo todėl, kad Panasonic, Sharp ir dar kelios elektroniką gaminančios įmonės Tarybų Lietuvoje buvo tikru turtingumo, prabangos ir gero gyvenimo simboliu. Jei tokios gamintą japonišką magnetofoną kas nors turėdavo, tai jau skaitėsi panašiai kaip dabar koksai ponas, važinėjantis nauja aukštesnės klasės Mercedes mašina.

Dabar gi kai išplito visokie kompiuteriai, tai tie mageliai bei televizoriai nelabai kam ir įdomūs, tai firma persiorientavo ir gamina puikias muilines. Už įperkamą kainą galima nusipirkti gerą neveidrodinį fotiką, kurtą sutartinai su Leica ir besivadinantį Lumix, kas yra laikoma jau visai šikarnu pasirinkimu tarpu visokių muilinių, nes kainuoja nors ir nepigiai, bet užtat duoda pirkėjui labai daug, ypač jei modelis ne iš kokių pigiųjų, o iš brangesnių. O dar gi Panasonic kaip tai draugauja su Olympus, kurdami kažkokius keistus objektyvų ir matricų standartus.

Kita vertus, kai Panasonic pasiūlo kokį DSLR, tai visi kraipo galvas, nes tai koks tai nesusipratimas, nes normalių objektyvų nėra kur pasirinkt, o pačių Panasonic siūlomi kelia visokių klausimų, pradedant klausimu, už ką visgi čia mokėt belenkiek kartų brangiau ir baigiant tuo, kur čia išvis bet kokie tele, makro ar dar kokie nors objektyvai. Tai gaunasi paskui įdomiai, kai paskui visokie previūvininkai, o ir pačių Panasonic kamerų pardavėjai aiškina pirkėjams apie kokius nors Panasonic DSLR modelius, kur jokiais DSLR nei nekvepia, o kvepia tik neveidrodiniais micro two thirds.

Taip kad galime visai rekomenduoti, nors aišku visokie Nikon ir Canon gerbėjai putosis, pykdami, kad kažką gero nusipirkot ir lygins jūsų pirkinį su kokiais nors Fuji, Samsung ar Sony.


Truputis Matsushita-Panasonic istorijos

Panasonic buvo įkurta kaip Matsushita kompanija 1918 metais tokio Kōnosuke Matsushita ir tuo metu buvo ne kas kita, o mažos dirbtuvėlės, kurios gamino lizdus elektros lemputėms. Kadangi biznis ėjosi labai gerai, tai firma po kiek laiko ėmė pati ir lemputes gaminti, ir dar daugiau visokios įrangos, kol II Pasaulinio karo išvakarėse tapo viena iš didžiausių Japonijos elektronikos firmų.

Paraleliai, Kōnosuke Matsushita įbrolis Toshio Iue įkūrė Sanyo kompaniją, kuri tapo didžiausia Matsushita konkurente ir tokia buvo iki pat 2009, kol apsijungė su Matsushita, kuri tuo metu jau vadinosi Panasonic Corporation.

Skirtingu metu kompanija buvo nupirkusi ir kitų firmų, o sėkmingiausias jų pirkinys, ilgą laiką buvęs nepriklausoma korporacija korporacijos viduje buvo JVC kompanija, kuri ir pati kūrė naujus produktus, ir kartu naudojosi Panasonic išradimais bei finansais. Ši kompanija buvo parduota tik 2008.

Žinomiausi Matsushita prekės ženklai:

  • National - audio ir video aparatūra Rytų, ypač Japonijos rinkoms, tačiau paskutiniu metu naudojamas mažiau
  • Panasonic - audio ir video aparatūra Vakarų, bet paskutiniu metu jau ir Rytų bei Japonijos rinkoms
  • National Panasonic - bendras brendas, sukurtas 1988 ir gana ilgai naudotas
  • Ransonic - daugiausiai Rytų rinkose žinomas brendas, naudojamas kiek daugiau baltai įrangai
  • Technics - aukštos klasės audio aparatūra

Po to, kai per įvairius japonų gamintojus prasinešė didžioji audio krizė, Panasonic uždarė savo dalį prekinių ženklų. Tokiu būdu išnyko tokie ženklai, kaip National, Technics, Fisher ir Sanyo. Tiesa, eina kalbos, kad gal Technics vėl atsiras, bet išties tai dar neaišku, kas ten atsiras ir kaip.