Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paklusnumo simptomas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
00:46, 10 rugpjūčio 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Paklusnumo simptomas''' - vienas iš ankstyvų, katatoninės šizofrenijos požymių, taip pat pastebimas ir kaip premorbidinis simptomas [[hebefreni...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Paklusnumo simptomas - vienas iš ankstyvų, katatoninės šizofrenijos požymių, taip pat pastebimas ir kaip premorbidinis simptomas hebefreninės šizofrenijos atveju: pacientas labai jau paklusnus ir vykdo visus nurodymus, kas tiktai jam liepiama. Nenormalus paklusnumas atsiranda dėl negatyvizmo nukreipto prieš paciento valią, kuri visiškai užblokuojama.

Svarbu čia atskirti, kad pacientas vykdo netgi tuos nurodymus, kurie yra absurdiški ir jam turėtų būti nemalonūs, pvz., liepus pabučiuoti grindis, jis bučiuoja grindis, o liepus nueiti pasidaryti elektrokonvulsinę terapiją - lygiai taip pat paklusniai nueina darytis tos terapijos.

Lengvesnėse stadijose pacientas, rodantis paklusnumo simptomą, gali elgtis ir atrodyti gana normaliai, tiktai užguitai. Pvz., gali mąstyti, atsakinėti į klausimus. Tačiau visais savarankiškų sprendimų atvejais dažniausiai pastebimas ambivalentiškumas ir ambitendentiškumas bei veiksmų užsiblokavimas, nes pacientas nesijaučia galintis daryti sprendimus pats.

Paklusnumo simptomas išskiriamas į dvi stadijas:

  • Lengvesnėje stadijoje pacientas vykdo visus, kad ir neprotingus veiksmus, bet pasyviai reaguoja, stabdosi, blokuojasi, negirdi ar sustingsta, kai tie veiksmai jam fiziškai ar emociškai nemalonūs
  • Sunkesnėje stadijoje pacientas visiškai paklusniai ir be stabdymų vykdo visus nurodomus daryti veiksmus, kad ir kokie jam jie būtų nemalonūs

Paklusnumo simptomas taip pat artimas ir psichikos automatizmui, tiktai be jokių ten balsų galvoje irgi kitų haliucinacijų, nes čia jau paliepimus ne balsai sako, o psichiatras. Kita vertus, būna ir kombinuotų atvejų, kur balsai galvoje liepia klausyti psichiatro.