Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pagrindinis puslapis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
71 eilutė: 71 eilutė:
| fonas=#f9f9f0
| fonas=#f9f9f0
| turinys={{Pradžia-Rinktinis}}<div style="text-align:right"><small>
| turinys={{Pradžia-Rinktinis}}<div style="text-align:right"><small>
'''[[Pipedija:Savaitės iniciatyva|Projekto puslapis]]''' • [[Šablonas:Savaitės tema|Keisti]]</small></div></div>
[[Šablonas:Pradžia-Rinktinis|Keisti]]</small></div></div>
}}
}}
{{Pagrindinis segmentas
{{Pagrindinis segmentas

23:13, 1 kovo 2022 versija

Sveiki atvykę į Pipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Lietuviškojoje Pipedijoje:
11 451 straipsnis

Pipedijos vedlysPagalbaDUKBendruomenės portalasKlauskTaisyklės ir susitarimaiPaveikslėlių naudojimas

Apie Pipediją
Pipedija - visada šviežia, kaip daržovė!
Pipedija - tai garsiausia ir populiariausia Lietuvos enciklopedija. Pipedija - tai ne tik įvairi simptomatika, kliedesiai, šizofrenija, humoras, anekdotai, tautosaka ir šiaip nesąmonėsinternetų bei nerišlių gandų. Kartais pas mus pasitaiko tikros informacijos, kuri irgi gali būti tikra. Bet netgi ir tokia informacija yra galimai iš alternatyvios realybės.

Mes jus nuoširdžiai įspėjame, kad visi Pipedijoje esantys nusišnekėjimai yra aprašyti nesant sveiko proto, taip kad nepatariame skaityti, o geriau patariame įsijungti cenzūrą savo kompiuteryje. Jei dėl kokio nors savo keistumo jūs esate linkęs greitai įsižeisti, galit jau eiti iš puslapio atgal į savo forumus ir Feisbuką, tsakant.

Pipedia is alternative (parody) encyclopedia which has lots of real info mixed with humor, strange facts, rumors, paradoxes, and sometimes unproven facts or even crazy and conspiracy theories and random scrap. Kowledge is power. But knowledge grows only when you learn how to separate truth from bullshit. Pipedia gives you funny way to learn this.

DĖMESIO, Pipedija neskirta mažvaikiams ir dibilams, o ir bendrai žmonėms. Reikalaujame čia nieko neskaityti, nes mes jums nesuteikiėme tokios teisės. Jūs esate čia nelegaliai ir nelegaliai skaitote mūsų autorinį turinį, kurį iš mūsų vagiate, jį skaitydami. Dėl to mes dar kreipsimės į BATGA-A. Jums čia skaityti draudžia nepilnamečių apsauga nuo informacijos beigi N-18.
Rinktinė iliustracija
Pipedija - jau 15 metų kartu

Štai ir praėjo Kūčios, ir Kalėdos, ir Naujieji Metai ir štai ir atėjo nauji 2024 metai! Sveikinam jus su jais ir linkime jums ko geriausio, o svarbiausia - nevartoti, nerūkyti bei negerti!

Ogi 2024 žymi įvairių švenčių minėjimą - mūsų įstojimą į NATO ir Evrosojuzą, Dainų šventės 100-metį, o taip pat ir tai, kad Pipedija jau tuoj žymės 15 metų sukaktį, tai būtent su tuo ir sveikinam visus pipedus ir pipedes! Ir štai dabar laikas atsukti laiką atgal ir prisiminti, kaip anksčiau atrodė Pipedija bei kas anksčiau buvo minėta rinktiniuose Pipedijos straipsniuose.

Jei norit, pasiūlykit mums idėjų, kaip paminėti Pipedijos 15-metį - mes būsime už tai labai dėkingi.



Savaitės straipsnis
Šriodingerio katinas - tai tas, kuris yra tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, kitaip tariant - zombis.

Kartą toksai vokiečių kvantinės mechanikos mokslininkas Erwin Schrödinger, lietuviškai dar žinomas kaip Ervinas Šriodingeris, bandė išsiaiškinti, kaip ten yra su tomis kvantinėmis dalelėmis, kurios gali būti arba nuskaitytos ir sužinotos, bet nepaveikti kažko, arba paveikti kažką, bet liktų nenuskaitytos ir nesužinotos, ar tai kažkaip atvirkščiai.

Kadangi kvantinė mechanika jokiu sveiku protu nepasižymi, tai jos dėsniai buvo visiškai kiti, tai ir Ervinas Šriodingeris išvedė čia, kad pasirodo, galima sukonstruoti įrenginį, kuriame kokia tai kvantinė dalelė, paskleista kažkokio radioaktyvios medžiagos izotopo, pataikys į kažkokį daviklį, prijungtą prie nuodų kapsulės, ko pasekoje nuodai arba išsilies į dėžę, kurioje yra katinas, arba neišsilies. Bet tą sužinoti galima bus tiktai po to, kai dėžę atidarysim ir ištrauksim katiną, kuris bus gyvas arba ne. O tuo tarpu pakolei dėžės neatidarysim, katinas bus tuo pat metu ir gyvas, ir negyvas, nes juodoji dėžė neleis nuspėti jo būsenos.

Kuriems galams Šriodingeriui šitam eksperimentui prireikė katinų - bala žino, bet visokie gyvūnų mylėtojai ant jo už tai iki šiolei yra baisiai pikti.

Tiesa, kai čia dar nepasitenkinimą reiškia ir kai kurios feministės, kurios sako, kad bandymus Šriodingeris darė ne su katinu bet su su kate.


Daugiau apie Šriodingerio katiną

kovo 30 d. įvykiai
  • 1842 metais pirmą kartą buvo pritaikyta anestezija chirurginėje operacijoje ir labai pasiteisino. Tąsyk žmogaus apsvaiginimui toksai daktaras Crawford Long panaudojo eterį. Kadangi daktaras kažkodėl nelabai skelbėsi apie šiuos bandymus, tai apie jo išradimą ilgokai niekas nesužinojo, pakolei kitas daktaras visai nepriklausomai išrado tą patį metodą 1846. Tik po daugelio metų visgi publika susigaudė, kas ten tas pirmas išradėjas.
  • 1867 metais šią dieną JAV nusipirko AliaskąRusijos už 7,2 milijono dolerių. Maždaug už 4 dolerius už kvadratinį kilometrą. Praėjus kažkiek metų, Aliaskoje buvo surastos tokios didelės aukso atsargos, kad kaip sako, aukso karštligės metu per vieną valandą būdavo iškasama daugiau, nei kainavo visa Aliaska. Šiais laikais Aliaska yra baisusis rusofašistų skausmas, apie kurį jie vis aiškina, kad kažkada atsiims iš Amerikos.
  • 1921 metais Palanga ir Šventoji tapo Lietuvos dalimi. Iki tol šios vietovės priklausė Latvijai, nepaisant lietuviškos gyventojų sudėties.
  • 1940 metais Japonija, užėmusi Kiniją, įkūrė marionetinę Kinijos pseudovalstybę su sostine Nankine.
  • 1949 metais Islandija įstojo į NATO. Ta proga Islandijos socialistų partija (remiama Kremliaus) suorganizavo mitingą, o per mitingą paskelbė, kad kažkoks jos narys yra paimtas įkaitu ir laikomas įkalintas parlamento pastate. Kadangi susirinkę buduliai protu nepasižymėjo, tai jie šita nesąmone patikėjo ir pradėjo riaušes, mėtydami akmenis į parlamento pastatą. Išsisklaidė jie tik po to, kai iš policijos gavo bananų ir ašarinių dujų.
  • 1950 metais pasauliui pirmąsyk buvo pademonstruotas pirmas fototranzistorius, kurį dar prieš porą metų išrado toksai John Northrup Shive, dirbęs Bell Labs. Tuo metu šis prietaisas naudotas pagreitintam perfokortų skaitymui, tačiau greitai jo dėka atsirado ir greičiau veikiančios perfojuostos, o dar vėliau, sudėtingėdamas, šis prietaisas išsivystė į fotomatricas, kurių dėka veikia šiuolaikinės videokameros ir fotoaparatai, o taip pat - į saulės baterijas.
  • 1959 metais Dalai Lama buvo priverstas bėgti iš Tibeto į Indiją, kur ir išsigelbėjo nuo Komunistinės Kinijos persekiojimo.
  • 1971 metais Leonidas Brežnevas, tuo metu visai šviežias ir visai sumarazmėti dar nespėjęs gensekas, kažkaip nelabai aiškiai paskelbė, kad jau kaip tai dingo tautos ir iš jų atsirado viena nauja - tai sovietinė liaudis, kuri yra kaip tai aukščiau tautų ir gavosi taip, kad SSRS tautos jau nebereikalingos ir tėra tiesiog kokia tai praeities atgyvena.
  • 1976 metais tokia grupė Sex Pistols surengė pirmą labai nerišlų savo koncertą kažkokiame šūdiname klube, o į koncertą susirinko apie 50 žmonių. Koncertą išties rengė kita grupė, taip beveik nežinoma ir likusi "Bazooka Joe", kuri Sex Pistols muzikantams paskolino instrumentus, nes šie net neturėjo kuo groti. Ir netgi savų gabalų neturėjo, tai sugrojo kelis kažkieno koverius. Sex Pistols grojo taip garsiai ir grubiai, kad Bazooka Joe muzikantai išsigando, kad jų būgnus sulaužys, tad atjungė elektrą stiprintuvams. Dėl to Sex Pistols chebra užsiuto ir prasidėjo muštynės tarp abiejų grupių narių. Paskui jau į tą klubą Sex Pistols niekas nebekvietė, tačiau į Sex Pistols koncertus jaunimėlis traukė labai noriai, nes vis tikėjosi kokių nors naujų bardakų. Štai taip ir prasidėjo Sex Pistols kelias į šlovę.
  • 1992 metais legendinis filmas Avinėlių tylėjimas vienu kartu laimėjo penkis Oskarus. Visiems labai patiko filmo personažas - lietuvis inteligentas Hanibalas Lekteris.
  • 1994 metais litas buvo pririštas prie JAV dolerio pagal kursą 4 litai už 1 dolerį.
  • 2011 metais nuo šiandien Andrius Užkalnis su savo prakeikta šutve jau nebeturėjo jokios įtakos Pipedijai. Visiškai pilnai vadovavimą jai perėmė Tomas Čyvas.
Savaitės iniciatyva
Pipedijos recenzija.png

Pradedame naują projektą - Pipedijos recenziją, vertinančią įvairias medijas - laidas, filmus, o svarbiausia - ir videožaidimus! Rinkitės tik Pipedijos recenziją, nes būtent ji aiškiai ir tinkamai įvertins žaidimus ir visokius kitus dalykus!

Visokie internetinės žyniasklaidos ruporai kaip IGN ir Gamespot kartais yra tokie keisti, kad jų vertinimai kartais neatitinka pačio žaidimo, tai po to gali gautis taip, kad nusipirkę geimą, po to nusivilsite. Nepasitikėkite vien ta internetine žiniasklaida!

Geriausi ir patikimiausi videožaidimų vertinimai - tik Pipedijos recenzijoje!

Siųskite mums savo norimus videožaidimus (geimus) - įvertinsime visada!

Arba galite prisijungti prie mūsų komandos ir patys rašyti recenzijas įvairiems žaidimams. Jūsų pasirinkimas - ar patys vertinsite, ar mums siųsite žaidimus, kad įvertintumėme.

Tarp mūsų įvertintų videožaidimų yra šitie:

Pipedijos recenzija - pati patikimiausia!

Apie ją sužinosite paspaudę čia...

...o apie geimus galite daugiau paskaityti čia.



Naujienos
Kadangi tingime ieškot, tai čia dedame seną velykinę nuotrauką dar išu 2014, o gal ir 2016 ar 2017 metų - tiesą sakant, jau nebeprisimename, nuo kada, nes tai buvo gan senokai... O šiaip tai sveikiname su Velykomis!

Kol kas nerandame jokių temų, tai dar gal įdėsim į šį šabloną ką nors, jei tik surasim...

Svarbu tik neužmiršti svarbiausių dalykų: šventinis Velykų gyvūnas yra Piskiškis, o švbentinis Velykų organas - kiaušiniai!

O šiaip tai sveikinam su artėjančiomis Šv. Velykomis!