Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Opel Diplomat

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Opel Diplomat - pati prabangiausia kada nors Opel gaminta mašina, vienok baisiai nesėkmingai paleista gamybon per Opel optimizavimą, tad dėl to niekada ir neišpopuliarėjusi ir negavusi gero vardo. Vienok savo metu tai buvo viena iš prabangiausių ir komfortiškiausių mašinų, kokios tik buvo gaminamos visoje Europoje, pagal savo pirkėjus taikiusi kažkur visai netoli nuo MB 600.

Kadangi Opel Diplomat buvo sukurta kaip prabangiausias Kapitan, Admiral, Diplomat (KAD) serijos automobilis, tai patyrė ir visas tos serijos problemas: pirkėjai nesuprasdavo, kodėl čia dabar Opel kažkodėl pervadino Opel Kapitan į Opel Admiral, kodėl čia siūlo tuos pačius Kapitan už padidintą kainą ir taip toliau. Visoje šitoje dirbtinai sukurtoje painiavoje dar labiau viską supainiojo Opel Diplomat, kuris buvo prabangesnis ir už Opel Admiral.

Truputį gelbėjo šitą mašiną tik pora dalykų - vieną vertus, į ją buvo statomi kitokie, labai smarkiai padidintos galios Chevrolet V8 tipo varikliai, o kitą vertus, kažkas iš Opel visgi susiprato, kad net jei mašinos kėbulas tas pats, reikia bent jau visokias lempas ir apdailas padaryti kitokios formos. Tai to dėka visgi Opel Diplomat atrodė prabangiau ir rimčiau, nei kitos dvi KAD mašinos.

Ir pirmos, ir antros kartos Opel Diplomat buvo kraštutinai galingos ir greitos, netgi pagal dabartinį supratimą neblogai atrodančios, kaip tokioms didelėms mašinoms. Maksimalus galingiausios komplektacijos greitis pas pirmą modelį buvo apie 195 km/h, pas antrą - apie 205 km/h, įsibėgėjimas iki 100 km/h pas vieną truko 9,5, o pas kitą - 8,5 sekundės, bet skaičiai gali būti netikslūs, realiai tai buvo labai panašios mašinos.

Pirmos kartos Opel Diplomat sutapo su pirmos kartos KAD tipo mašinomis ir buvo gaminami nuo 1964 iki 1968 metų. Konstrukciškai Diplomat skyrėsi tuo, kad turėjo galingiausius variklius. Iš visų pirmos kartos KAD mašinų, Diplomat per tą laiką turėjo mažiausius pardavimus - vos kiek daugiau, nei 9 tūkstančius. Palyginimui, visiškai katastrofiškais laikyti Opel Kapitan pardavimai per tą patį laiką nuo 1964 iki 1968 sudarė 24 tūkstančius, o tragiškais laikyti Opel Admiral pardavimai sudarė 56 tūkstančius. Žodžiu, pirkėjai iš principo nenorėjo žiūrėti į Opel Diplomat, kaip į aukštesnės klasės mašiną, nes per savo Opel optimizavimą firma nuoptimizavo bet kokį Diplomat įvaizdį į nulį.

Paradoksalu, bet 1969 pradėjus gaminti antrą KAD mašinų kartą, Opel Kapitan visgi buvo nuspręsta išvis panaikinti, o štai Opel Admiral ir Opel Diplomat buvo gaminami gana ilgai. Kai 1970 metais buvo nutraukta Opel Kapitan gamyba (pagaminus vos 5 tūkstančius), ėmė kiek kilti ir Opel Admiral, ir Opel Diplomat įvaizdis. Tiesa, per mašinos pardavimus žiauriai kirto 1973 prasidėjusi naftos krizė, bet galutinis rezultatas gavosi geresnis, nei pirmoje kartoje: iki pat gamybos pabaigos 1977 Opel pagaminto apie 22 tūkstančius Diplomat mašinų, o Admiral - apie 37 tūkstančius, ir kai po naftos krizės pardavimai kuriam laikui ėmė atsigauti, sąlyginis augimas buvo gerokai stipresnis pas Diplomat mašinas, nes šių pirkėjai mažiau dėmesio kreipė į benzino sąnaudas, net nepaisant to, kad šios mašinos buvo daug ėdresnės, nei Admiral.

Visgi galų gale Opel perėjo į antrą Opel optimizavimo etapą ir nutraukė Admiral ir Diplomat gamybą, vietoje to išleisdama daug žemesnės klasės Opel Senator. Taip Opel ir prarado prabangiausių mašinų rinką.