Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


OS/2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
20:01, 31 gruodžio 2022 versija, sukurta MHz (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
OS/2 Warp buvo bene paskutinė OS/2 versija, tai netgi visai panaši iš išvaizdos buvo į Windows 95, nes turėjo kokį tai start mygtuką, bet štai meniu buvo viršuje - kaip įprasta MacOS sistemose.

OS/2 - tai buvo tokia IBM sukurta operacinė sistema, kuri turėjo pilnai pakeisti DOS įvairiuose PC tipo kompiuteriuose. Operacinė sistema palaikė bendrą daugelio programų darbą vienu metu, turėjo vartotojų teisių sistemą, o taip pat ir objektinę failų sistemą, kuri iki šiol dar kelia nostalgiją tiems, kas kadaise dirbo su OS/2, o dabar yra priversti dirbti su Windows.

Vėlyvosios OS/2 versijos daugeliu savo galimybių buvo panašios į MacOS ar netgi dar geresnės. Kaip pvz., failai atsimindavo, su kokiomis programomis jie sukurti ar redaguoti, taigi, galima būdavo patogiai redaguoti kad ir vienus paveiksliukus su vienomis programomis, o kitus - su kitomis, nes kiekvienas paveiksliukas įsimindavo savo editorių. Tokia objektinė failų sistema buvo labai gera.

Vėlesnėse OS/2 versijose IBM įvedė ir dalinį, bet neblogą suderinamumą su UNIX sistemomis bei CDE. Taigi, iš to irgi buvo tokių gal ir keistumų.


OS/2 kūrimas ir sąsajos su Windows

Paini visos tos OS/2 kūrimo istorija: čia IBM kompanija pasisamdė Microsoft, kad tie padėtų kartu viską kurti, bet gavosi kažkoksai jovalas. Pakolei IBM kūrė OS/2 branduolį ir visas sistemines dalis, Microsoft toliau fokusavosi į DOS ir kūrė savo DOS sistemai skirtą Windows 3, tokiu būdu tipo atseit bendradarbiaudama.

Tai taip ir gavosi, kad Microsoft sau susikūrė Windows 3, kuri dirbo ant DOS, o ne ant OS/2, ir tada paleido į pardavimus. Aišku, pigi Windows 3 staigiai išpopuliarėjo, o Microsoft į tą naiviomis akimis pasakė, kad "čia gi mes kūrėme, tai mes ir darome, ką norim, čia ne jūsų produktas". Paskui Microsoft pasiėmė tos pat OS/2 branduolį, ant jo užkėlė Windows grafinę aplinką ir pradėjo tą siūlyti kaip Windows NT 3, ir vėl sakydami "tai čia gi mes bendrai kūrėme tą OS/2, tai ir pasiėmėm, galim naudoti ir pardavinėti kaip norim".

Žodžiu, kažkaip keistai gavosi, kad IBM kompanija šitaip bent dalinai apmokėjo tą tipo "bendrą" Windows ir WindwsNT, o ir OS/2 kūrybą, ir paskui iš naujo turėjo pati sau kurti savo grafinę aplinką. Tai aišku, kol IBM produktas išėjo į rinką pilnai sukurtas, Microsoft tenai jau visai įsitvirtino. Galutinai IBM svajonės baigėsi po to, kai Microsoft išleido Windows 95, o jei tiksliau - tai OSR2 versiją, o taip pat - ir su ja susijusią Windows NT 4.

Paradoksaliu būdu OS/2 gyva iki šiolei - nes jos pagrindu sukurta WindowsNT davė pradžią visoms šiuo metu naudojamoms Windows operacinėms sistemoms.