OS arba operacinė sistema - tai programa kuri su tavo kompu daro neaišku ką, bet faktas kad kažką nečysto jei jau tiek vietos užima ir tiek proco ryja. Tai Pipedija tų OS visokių daug žino - Linuksai, Wimdozė, MacOS, BeOS, QNX, DOS, UNIX ir dar daug visokių kitų. Bet dauguma jų kažkodel nelegalios, o legalios OS gi sudaro mažumą...

Realiai tai taip pažiūrėjus, yra dabar telikę dvi skirtingos OS: Windows ir UNICS, o visa kita - tai arba jau niekieno nenaudojamos, arba šiaip nesąmonės kažkokios.

Populiariausios pasaulio operacinės sistemos

Gi kadaise populiariausia operacine sistema buvo DOS, bet jau seniai praėjo tie laikai. Štai dabar, kokiais 2018 tyrimai rodo, kad pati populiariausia OS pasaulyje yra Android, o visa kita - tik visokie papildymai. Gi išties ne viskas tai paprasta, taip kad pagal populiarumą pasiskirsto maždaug sudėtingiau.

Bendrai pagal populiarumą yra taip:

Kaip matome, čia visaip yra, bet tai tik dėl to, kad čia įsiskaičiuoja didžiuliai kiekiai visokių mobiliakų, o dar ir visokių keistų įrenginių, kaip kažkokie kontroleriai, valdikliai ir panašiai, kur yra Linux, bet vartotjai tų daiktų nenaudoja niekaip, tiksliau gal ir naudoja, bet išties nemato.

Jei žiūrėsim pagal tai, kiek kas kažką naudoja ir kiek kas į kokius nors internetus ateina, tai bus kiek kitaip:

O jei žiūrėsim pagal buitinius kompiuterius, tai ten dar kitaip gaunasi:

  • Windows - apie 80%
  • MacOS - apie 15%
  • Kitos visokios - apie 5%

Dar kita vertus, jei pasižiūrėsim į visokius superkompiuterius, tai ten gaunasi dar kitaip:

Reikia pasakyti, kad kokiais 1995 tai buvo kitaip, ir tada supekompiuteriai 100% buvo Unix.

O jei pasižiūrėsim į mobiliakus, tai dar kitaip:

Čia dar pridėkim, kad išties tai Linux yra nemokamas Unix, o iOS yra išties supaprastinta MacOS, o MacOS yra irgi Unix, o dar negana to, Android irgi yra Linux, o tas, kaip žinia, irgi yra toksai Unix. Taip kad visur tie jūsų UNICS.


Patarimai kaip paspartinti/išgydyti OS

Tai čia dar turim patarimų labai abejotinų, kurių labai nerekomenduojam, bet jei jau nepasitikit Pipedija ir galvojat, kad mes meluojam, tai galit jais ir pasinaudot:

Wimdozė:

  • Ištrinti nereikalingas programas.
  • Išvalyti C:/Windows/Temp kataloga - duoda daxuja laisvos vietos.
  • Išvalyti C:/Windows/system32 kataloga - duoda ~30% - 40% kompo pagreitėjimą (bet tada kompiuteris nustoja veikti).
  • Išjungti sisteminius garsus. Ypač pasikrovimo ta blerbima. Žiauriai užgreitina pasikrovima. Geriausia naudoti ant kolonėlių esantį "Turn off" mygtuką, tokio neradus - tiesiog ištraukti kolonėles iš rozetės.
  • Ištrink išvis viską - ir PC veiks išvis žiauriai greitai

Linuksai: Linuksas ir taip jau axujenai greitas. Pakolkras radom tik šitą paspartinimą:

  • rm -rf /usr/bin - išvalo vartotojo šiukšliadėžę kartu su visiškai viskuo, taip kad visi kompiuterio resursai atsilaisvina 100%.