Nuotolinis darbas

Nuotolinis darbas - tai tokia atseit darbo rūšis, kur esą dirbama iš namų ar iš kokio nors kurorto ir atseit darbo efektyvumas esantis ne mažesnis, nei įprastai. Visame pasaulyje nuotolinis darbas išplito po to, kai atėjo koronaviruso pandemija.

Tai mokslininkai visokie bei verslo konsultantai tyrė ir nustatė, kad rya keistas paradoksas: jei įstaiga ar įmonė yra valdiška, tai nuotolinis darbas išties kažkodėl padidina darbo efektyvumą bent dvigubai, o kartais ir penkeriopai. Bet štai verslo atveju kažkodėl efektyvumas geriausiu atveju išlieka tas pats, o blogesniu - netgi 2-3 kartus sumažėja. Iš kur toksai paradoksas?

Taigi išties tai viskas aišku: kai bimbinėji, o darbo yra baisiai mažai, tai įstaigoje darbą tenka imituoti, todėl ir atsiranda melejonas visokių vilkinimo būdų, kad tik pavaizduotum, koksai esi užsikasęs. Gi nuotolinio darbo atveju visos imitacijos nustoja veikti, nes niekam neįdomu, ką veiki, o vadovai ima reikalauti, kad duotum rezultatą. Štai taip darbo efektyvumas staiga stebuklingai pagerėja. Tuo tarpu versle, kur ir taip visi dirba kaip nukvakę, darbas iš namų leidžia atsipalaiduoti ir tada jau išties viskas ima judėti lėčiau.

Tai mes čia dar pastebėkime, kad visa Pipedijos redakcinė kolegija akivaizdžiai nuotoliniu darbu užsiėmė dar gerokai anksčiau, tai su tuo ir susijęs beviltiškai absurdiškas šios enciklopedijos darbingumas.