Nordea bankas - bene didžiausias bankas dabar iš visų kiek yra Skandinavijoje, o jei ir ne didžiausias, tai visvien vienas iš didžiausių. Tačiau nors ir neseniai į Lietuvą atėjęs, dabar šis bankas plečiasi ir garsina savo vardą, jau turėdamas kelias dešimtis skyrių, taip kad aiškiai dar plėsis ir paskui, taip kad čia jau galim pastebėti, kad pas mus skandinaviškas kapitalas jau aiškiai dominuoja, bet tai gal ir yra gerai, nes tvarkos bent jau atsiranda.

O anksčiau dar buvo, kad Nordea vadinosi kaip Merita bankas, buvo visai nedidelis ir menkai kažkam žinomas, tačiau jau 2000 jis ėmė Lietuvoje plėstis ir paskui greitai persivadino į tokį, kokiu vadinasi ir dabar.

O dar 2004 Nordea surijo kitą tokį nelabai žinomą, bet visai stiprų Lietuvoje Kredyt bank, katras išties buvo lenkiškas bankas.

O dar keisčiau yra su keistais sąryšiais su Sampo banku, kuris kadaise priklausė kažkokiai ten "Sampo group", tai ta kontora visą banką pardavė kažkokiam Danske bank, o tada matyt pagailo, kad pardavė, tai nutarė nusipirkti kitą kokį nors banką, tai ėmė Nordea akcijas supirkinėt, pakol pasidarė stambiausia pastarojo akcininke. Taip štai keistos peripetijos čia susidaro...