Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Neramios kojos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
00:40, 14 lapkričio 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: {{Medicina}} '''Neramios kojos''', arba dar taip vadinamas '''neramių kojų sindromas''' - toksai nemalonus dalykas, kai žmogus atsipalaiduoja, atsigula, o jam ima kojas visaip ma...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Neramios kojos, arba dar taip vadinamas neramių kojų sindromas - toksai nemalonus dalykas, kai žmogus atsipalaiduoja, atsigula, o jam ima kojas visaip mausti, skaudėti, tirpti, niežtėti, durti, spausti ir taip toliau, dėl ko apraminti tuos nemalonius pojūčius pavyksta tiktai kojas judinant. Tai gaunasi, kad visą naktį miegodamas žmogus kojas ir turi judinti, nes kitaip nuo skausmo atsibus.

Paprastai neramių kojų sindromas skirtingu stiprumu reiškiasi priklausomai nuo paros laiko: vakare ir ypač naktį - smarkiau, o ryte - daug silpniau.

Neramių kojų sindromo patogenezė nelabai aiški, tačiau žinoma tiek, kad didele dalimi atvejų jis siejamas su neuroleptikų vartojimu. Tais atvejais, kai neramios kojos žmogų kamuoja ir be jokių neuroleptikų, šių pavartojimas sindromą labai smarkiai sustiprina.

Svarbu nepainioti neramių kojų sindromo su akatizija, nes pastarosios atveju judesiai yra nevalingi arba pusiau valingi, neretai ir spazmatiniai. Neramių kojų atveju judesiai būna sąmoningi, skirti tam, kad numalšinti kokius nors skausmus.

Dar neramių kojų sindromas vadinamas būna Willis-Ekbom liga arba Wittmaack-Ekbom sindromu.

Pacientams, kuriems neramių kojų sindromas kyla dėl neuroleptikų vartojimo, papildomas gydymas nereikalingas, esant skundams, galima padidinti neuroleptikų dozuotes, kad pacientai aprimtų ir nesiskųstų.