Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Microsoft Bob

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
11:11, 1 spalio 2023 versija, sukurta Autokomp1963 (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Pirmu momentu gal tai ir atrodo gražu, bet paskui supranti, kad čia yra tiesiog jovalas, kuriame niekur niekas neaišku ir kur nieko neįmanoma padaryti tiesiog paklikinus, ir dar kažkokie visiškai šūdini ir jokios naudos neduodantys beprasmiai prievartiniai helpai tiesiog neleidžia nieko daryti. Dešinėje apačioje esantis šuniukas - tai šlykštaus ir visų prakeikto Clippy protėvis.

Microsoft Bob yra ta vartotojo aplinka, apie kurią visus galimus paminėjimus Microsoft iš visur šalino ir pašalino, kad nesidarytų gėdos. Šita aplinka turėjo veikti kaip pagrindinė aplinka Windows 95 sistemose, tačiau buvo tokia neįtikėtinai šūdina, kad Microsoft chebra greitosiomis perkūrė seną Windows 3 vartotojo aplinką, prilipdė Start mygtuką ir nuleido visą tą Microsoft Bob į šiukšlių dėžę.

Labiau žinomas Microsoft Bob gal tik dėl to, kad vienas iš šūdiniausių jo elementų, toksai animuotas helpas su Clippy buvo įkištas kaip prievartinis Microsoft Office "pagerinimas".

Microsoft Bob kūrimą kuravo tuometinė Bill Gates išrinktoji, o vėliau ir žmona - Melinda Gates (atleiskit, neprisimenam jos mergautinės pavardės). Ana sugalvojo, kad negerai pamėgdžioti Apple su visa ta Apple naudojama desktopo, t.y., darbo stalo analogija ekrane, kuri buvo MacOS sistemoje. Todėl reikia sugalvoti kažką kitą - ir ji sugalvojo, kad galima paimti vietoje darbo stalo kokią tai spintą ar tai lentyną, kurioje vartotojes ir dirbtų. Paskui pagalvojo, kad darbo spintos ar darbo lentynos per mažai, tai paėmė netgi visą kambarį. Tame kambaryje pridėjo visokių šūdų, kurie mėtosi pakampėse ir yra visai neakivaizdūs, o kadangi visi tada ėmė išvis nesuprasti, ką tame kambaryje su spinta daryti, tai prikabino personažą, kuris nuolat kaišiotų kažkokius helpus ir visus užpistų su savo nesąmonėmis. Gavosi dar didesnis šūdas, kur žiūri ir neaišku ką matai, o tada dar kažkokie šūdini helpai lenda į akis be jokios naudos.

Vartotojai sakydavo, kad netgi DOS komandinė eilutė yra daug patogesnė, nei šitas šūdas. Ir deja, tai buvo tiesa, nes paprasčiau jau išmokti kokias 10 DOS komandų, nei naudotis tokiu šūdu, kur nieko negali surasti ir netgi helpo negali išjungti.

Taigi, šūdina idėja buvo tokia šūdina, kad į produkciją jos nepaleido, o tik pasiūlė kaip kažkokį priedą prie kitų Windows sistemų, tipo kad būtų vartotojams paprasčiau. Tačiau Microsoft Bob ir kaip priedas nebuvo niekaip perkama. Dėl šių priežasčių dabartiniais laikais dėžinė (t.y., dėžėje su kompaktu ir manulalais parduodama) Microsoft Bob versija yra neįtikėtinai reta. Vienas gandas sako, kad kolekcionieriai už neišpakuotą dėžinę Microsoft Bob šiais laikais sumoka keturženkles sumas.

Pati Melinda Gates taip ir nesugebėjo pripažinti, kad Microsoft Bob buvo toksai šūdas, kad jo neįmanoma buvo naudoti. Netgi praėjus keliems dešimtmečiams, per kažkokį interviu ji pareiškė, kad problema buvo ne išvaizda ir ne absurdiškumas, o tiktai tai, kad sistema buvo aplenkusi savo laiką ir to meto kompiuteriai nesugebėjo jos pavežti. Matyt šitą kliedesį jai į galvą įkalė patsai Bill Gates, nes jis turėjo rasti pasiteisinimą, kodėl savo žmonos sukurtą briedą jis išmetė į šiukšlių dėžę.

Kad Melinda Gates nepasiustų, Bill Gates visgi įkišo tą šūdiną kalbančių personažų posistemę į Microsoft Office - ji pasauliui tapo žinoma, kaip Microsoft Clippy. Dėl tos priežasties paskui atsirado milijonai to Office nekentėjų. Taigi, vėliau ir iš Office tie šūdų likučiai buvo pašalinti, tačiau patyčios iš Clippy eina net iki šiolei, nepaisant to, kad nuo tų laikų praėjo pora dešimtmečių.

Tiesa, po kokių poros dešimtmečių Microsoft dar kartą pabandė pralenkti save ir sukūrė visai nepanašią, tačiau beveik tiek pat šūdiną Microsoft tiles vartotojo aplinką, kurią vartotojams kišo daug agresyviau. Bet ir tas kartas nepasisekė.