Maratonas

Maratonas - tai toksai atseit bėgimas, tipo toksai sportas, kai kas nors varo toli ir be perstojo. Išties taip vadinamas stimuliantų vartojimas dozė po dozės. Tipišku atveju yra vartojamas koks nors metamfetaminas, paprastesnė amfa ar brangus kokainas. Kitą vertus, neretai maratonu pavadinamas ir paprastų, neuždraustų stimuliantų vartojimas didelėmis dozėmis - visų pirma, kofeino besaikis gėrimas, pagrindinai energetiniais gėrimais, dideliais kiekiais.

Maratono bloga pasekmė - kad organizmas visiškai nudrožiamas, nes stimuliantai sužadina nervų sistemą tiek, kad ląstelės, ypač raumenų ir nervų ląstelės pradeda dirbti netgi kai išties negali dirbti. Didelės stimuliantų dozės energijos vartojimą gali tiek smarkiai sustiprinti, kad žmogui jau netgi ir maistas nepadeda, nes organizmas to maisto tiesiog nesugeba įsisavinti ir atgabenti į audinius. Kitaip tariant, ląstelės energijos negauna, bet vis stimuliuojamos ir vis dirbti bando. Tai reiškia, kad ląstelės maratono metu pradeda graužti pačios save, kol galų gale suėda.

Maratonus darantys asmenys būna atpažįstami iš to, kad ilgainiui pasidaro neįtikėtinai liesi - dėl stimuliantų išnyksta ne tik riebalinis sluoksnis, bet ilgainiui prasideda netgi ir raumenų distrofija. Be vizualiai matomos raumenų distrofijos vyksta ir nematomi, bet analogiškai veikiantys nervų sistemos pažeidimai - smegenys irgi pažeidžiamos. Taigi, maratono mėgėjai ilgainiui pasidaro neįtikėtinai bukais.