Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lukiškių aikštė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:20, 8 kovo 2020 versija, sukurta Raketa (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Lukiškių aikštė Vilniuje - toji, kur anksčiau Lenino aikšte vadinosi, šalia Gedimino prospekto.

Įžymi gi keliais dalykais: raudono smėlio takeliais, kurie iš specialiai grūstų degto molio "putėsių" buvo daromi (dar ir dabar atidesnis praeivis gali atrasti vieną-kitą iš sovietmečio ten užsilikusį tokio putėsio gabaliuką), kažkada stovėjusiu Lenino paminklu, kaip įprasta, rodančiu "šviesų rytojų", tačiau kas buvo neįprasta tokiems paminklams, tai rodantį atvirai - į KGB rūmus.

Gi dar žymus visokiais landsberginiais projektais apie raudų sienas ir memorialus, kuriuos ten ruošiasi statyti, o ir tuo, kad visi tie memorialų planų debilavoti autoriai pamiršta ten esančius senus paminklus anticarinių sukilimų vadams, kurie Lukiškių aikštėje ir buvo nužudyti. Tai pagal tuos "rekonstrukcijų" planus tų senų paminklų ir neliktų. Kam gi ta istorija?

O iki pat XXa. vidurio Lukiškių aikštėj buvo cirkas, kur visokius žvėrius, klounus ir akrobatus rodydavo. O šalia to cirko - turgus, kur prekeiviai prekiaudavo. Tai vilniečių tarpe buvo populiari, nors ir smirdanti pramogų vieta.

Jau daug vėlesniais laikais Lukiškių aikštė pagarsėjo, nes joje kokie tai slapūnai iš Lituanicon pastatė Ktulo paminklą...


Bene pačios XIXa. pabaigos nuotrauka. Kairėje, pirmame plane - tuometiniai teisingumo, o vėliau - KGB rūmai, už jų - konservatorija, o dešinėje - pati Lukiškių aikštė, su aiškiai matomu cirko pastatu. Atkreipkit dėmesį į konkės bėgius, einančius gatve