Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuvos Saulė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos Saulė - toji Saulė, kuri tikrąjame Lietuvos Himne apdainuojama, nes šviečia visiems lietuviškumu ir yra simbolis to, kaip patekėjusi, apšviečia Lietuvą šios žmonių protu, mintimis ir darbais.

Andai buvo istorija tokia, kad Vincas Kudirka parašė Tautišką Giesmę, ale jinai dar ne iki galo atidirbta buvo. Tai Lietuvą kūrę šviesuoliai sėdėjo ir rankiojo, kur detalės būtų kažkokios, kurios būtų simboliškos labai ir gilios. Tai truputį pakeitus žodžius, 1918 atsirado tikras Lietuvos Himnas, kur buvo tokios eilutės:

Tegul saulė Lietuvos
Tamsumas prašalina,
Ir šviesa, ir tiesa
Mūs žingsnius telydi.

Šitaip buvo sakoma, kad ne šiaip kokia Saulė iš šalies, o būtent Lietuvos Saulė tamsumas prašalina. O Lietuvos Saulės skleidžiama šviesa ir tiesa turi lydėti lietuvius.

O štai jau paskui buvo 1940 metai, kai Liaudies Seimas su Justu Paleckiu priešaky pardavė Lietuvą. Tai šitas pardavimo aktas buvo tuomet simboliškai aprašytas: kad nebus jau dabar Lietuvos Saulės, o bus parvežta iš Rusijos kažkokia Stalino Saulė. Paskui dar anokia Salomėja Neris apie tai kažkokią poemą parašė.

O dar buvo paskui, kai LTSR vėl į Lietuvą atsivertinėjo, tai buki kažkokie kalbainiai nusprendė, kad turi būti ne Saulė Lietuvos, o Saulė Lietuvoj. Taip himne buvo atsisakyta tautiškumo ir patriotizmo. Nuo to laiko galima lengvai atskirti, kur yra tikri seno raugo patriotai, o kur - pusiaupročiai durniai: patriotai gieda "Saulė Lietuvos", o durniai - "Saulė Lietuvoj".