Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Levamizolas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:35, 16 balandžio 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Vienas iš tipinių švelnesnių levamizolo atvejų: eilinis kokaino vartotojas pastebėjo, kad kažkodėl dėmės ant kojų atsiradę, kurios skauda ir po truputį jų daugėja. Labiau apleistais atvejais būna, kad tos dėmės į juodus nuo kūno atplyšinėjančius gabalus pavirsta. Dar dažnesni atvejai - tai visokie nupuvę šašai ant nosių ir ausų.

Levamizolas (levamisole) - toksai įdomus, kadaise paplitęs vaistukas nuo kirmėlių, kurios žarnyne veisiasi - visokių spalinių, kaspinuočių ir taip toliau. Seniai jau nevartojamas žmonėms, nes pasižymi labai ryškiais toksiniais efektais, nors kai kuriose pasaulio šalyse vis dar paplitęs veterinarijoje, gyvuliams gydyti. Užtat labai kažkaip išplito kaip kokaino priedas, dėl kurio dabar kai kurie narkotikų rinkos ekspertai jau užduoda klausimą, ar tik nesugrius kartais visa kokaino pramonė.

Levamizolas pasižymi labai netinkamais pašaliniais farmakologiniais efektais: sukelia agranulocitozę, netgi gan saikingomis dozėmis pažeidžia inkstus ir kepenis, o bjauriausia - kad labai sparčiai užmuša imuninę sistemą, savo efektingumu prilygdamas kokiam nors labai apleistų stadijų AIDS. Dėl toksiškumo kadaise tirtas, kaip galimas priešvėžinis vaistas, ale irgi paaiškėjo, kad netgi vėžininkams netinka: nors vėžinės ląstelės nuo šito preparato žūsta sparčiai, normalios ląstelės žūsta dar sparčiau.

Levamizolo dėka kokainas savo savybėmis pagaliau jau gali lygintis ir prilygti tokiems legendomis tapusiems dalykams, kaip ABDF ar dezomorfinas.


Levamizolas ir užnuodytas kokainas

Levamizolas būtų niekam neįdomus, jei ne tai, kad kažkokie Kolumbijos ir Venesuelos narkotikų karteliai atrado, kad anas yra lengvai gaunamas, nes išplitęs veterinarijoje, savo cheminėmis bei fizikinėmis savybėmis beveik niekuo nesiskiria nuo kokaino (nepavyksta identifikuoti jo paprastais cheminiais testais), o fiziologiškai dar ir suveikia įdomiais papildomais efektais: kadangi yra acetilcholinesterazės ir galimai dar ir monoaminoksidazės inhibitorius, tai panašu, kad gali smarkiai sustiprinti kokaino poveikį, o tai reiškia, kad nuo kokių 3-6 procentų levamizolo priedo į kokainą, tą patį kokainą galima atskiesti visokiais netinkamais priedais kokius 2-4 kartus, o kokainščikai visvien nelabai ką ir pastebės ir džiaugsis, kad koksas labai jau geras.

Čia aišku, niekam ne paslaptis, kad kokainas, kadangi brangus, tai labai skiedžiamas visokiais kitokiais miltukais. Tai ne paslaptis nei narkomanams, nei patiems dileriams, nei dar kažkam, nes skiedžia visi - ir patys gamintojai, ir pervežėjai, ir didmenininkai, ir mažmenininkai ir kartais netgi tie patys klientai. Tiktai vat skiedimas turi visokių niuansų: kuo labiau produktas atskiestas, tuo jis silpniau veikia. Ir klientas lieka nepatenkintu. Ir negana to, ir atskiestą produktą gavęs dileris, ir jo klientas gali kažką ir įtarti.

Taigi, ieškoma medžiagų, kurios veiktų panašiai arba kaip nors sustiprintų efektus, ar bent jau būtų sunkiai atskiriamos. Štai pavyzdžiui, į kokainą dažniausiai primaišomas toksai populiarus ir nieko bendro su narkotikais neturintis vaistas fenacetinas, kuris tiesiog savo daugeliu cheminių ir fizikinių savybių sunkiai atskiriamas nuo kokaino, tai patikrinti skiedimą sunku. Vietoje fenacetino kartais dedami ir kokio nors aspirino, paracetamolio, analgino ir belenkokių kitų kartumą turinčių tablečių milteliai.

Kad pašaliniais miltukais atskiestas mišinys stipriau stimuliuotų, dar neretai tradiciškai būna primaišomas kofeinas (stimuliantas) ir strichninas (žiurkių nuodas), pasižymintis labai stipriu, nors ir labai nemaloniu nervų sistemos sužadinimu. Gatviniai dileriai neretai primaišo dar ir kokio nors metamfetamino, kuris daugeliu efektų kažkiek primena kokainą. Kartais senesniais laikais dar ir kokio nors efedrono įmaišydavo.

Ir vat kažkokie ten kolumbiečiai ėmė ir atrado, kad yra tasai levamizolas, kuris nors pats irgi veikia kažkiek psichiką, bet svarbiausia - keli procentai priemaišos kokaino poveikį sustiprina keliasdešimt procentų ir negana to, dar ir keliom dešimtim procentų tą poveikį prailgina. Todėl kokaino mėgėjai darosi labiau patenkinti, o dėl ilgesnio poveikio jiems dar ir abstinencinis sindromas ilgiau trunka, o todėl jie labiau tą kokainą vėl perka.

Levamizolas, kaip manoma, ėmė plisti dar apie 2000 metus, jei ne anksčiau, tiesiog kurį laiką buvo nepastebėtas. Apie tą patį laiką pradėta kalbėti apie problemą, kad kokainščikai apsiuosto, o paskui serga visokiomis stafilokokinėmis infekcijomis, tačiau dažniau tai buvo siejama su itin atspariais stafilokokų štamais, o ne su susilpnėjusiu imunitetu. Tik apie 2001-2002 buvo identifikuota, kad neadekvačiai sunkiomis infekcijomis susergama ir apsikrėtus įprastų štamų stafilokokais. 2002 metais tai buvo susieta su levamizolu, kaip kokaino priedu.

Jau 2009 JAV duomenimis apie 70 procentų kokaino buvo su levamizolu. Europoje tuo metu levamizolu apnuodyta buvo apie 50 procentų kokaino. Tačiau vėlesni tyrimai rodo, kad levamizolu pagerinto kokaino skaičiai tik didėja ir dabar jau kai kuriose šalyse išvis nerandama kokaino, kuris būtų šitaip nepagerintas.

Nekrotiniai sindromai

Levamizolo pažeidimai sunkiais atvejais sukelia būdingą sindromą, kuris vadinamas LINES (Levamisol Induced NEcrosis Syndrome): būdinga, kad žmogui prasideda įvairios gangrenozės, odos ir galūnių nekrotizacija, kuri nestoja ir plečiasi, o gydyti jos neretai nepavyksta netgi stipriausiais antibiotikais: amputavus kokią nors apipuvusią ranką, nekrotizacija nesustoja, o plinta ir toliau, labiausiai odos paviršiumi, kartais netgi sudarydama ant žmogaus kūno keistas dėmes ir juostas. Taip visas žmogus ir supūna, o paskui numiršta.

Kalbant paprasčiau, pirma pas žmogų ima rastis visokie odos patamsėjimai, kurie būtų gan skausmingi, jei ne tai, kad kokaino apsiuostę, nelabai to skausmo jaučia. Patamsėjimai virsta visokiais šašais, pajuodimais, pūslėmis ir plečiasi. Pirmos vietos, kur jie atsiranda - tai dažniausiai kojos ir visokie veido atsikišimai, kaip kad nosis, ir ausys. Labai neretai panašūs dalykai ir ant lytinių organų ima rastis, ant burnos gleivinės, liežuvio etc..

Nekrozės židiniais dažnai tampa įvairūs odos pažeidimai - pavyzdžiui, kokie nors spuogai, nuo kurių nekrozė ima plisti į įvairias puses. Nosis pažeidžiama itin dažnai, nes joje ir taip būna pažeidimų dėl kokaino uostymo.

Gydymas - chirurginis, šalinant ir gydant pažeistus odos ir gleivinės sluoksnius, antibiotikais, būtina sustabdyti bet kokį kokaino vartojimą, kad baigtųsi imuninės sistemos supresija. Palatos režimas, palaikančiosios priemonės (lašelinės), kraujo perpylimas, reanimacija. Esant didesniems pažeidimams - galūnių ir kitų pažeistų atsikišimų amputacija gydomuoju skalpeliu ir gydomuoju pjūklu.

Prognozė priklauso nuo stadijos. Apleistais atvejais - gydymas pas patoanatomą, gydomasis morgas.


Galimos levamisol priedų priežastys

Yra labai įvairių versijų, dėl ko tas levamizolas taip staiga išplito. Įtikinamiausia priežastis - tai, kad jis sustiprina ir juntamai prailgina kokaino veikimą, todėl ir dedamas dar pačių kokaino gamintojų, kurie yra Lotynų Amerikoje. Tačiau yra ir kitų versijų:

  • Gali būti, kad kokaino gamintojai tiesiog naudoja levamizolą, kaip identifikacinį priedą, pagal kurį išsiaiškina galutiniuose prekybos taškuose, kieno kur produktas. Kaip žinia, rinką norisi tirti ir vystyti, bet štai centralizuotai tiekimo valdyti nesigauna, nes visokia policija trukdo. Panašūs identifikaciniai priedai būdavo ir anksčiau pastebimi - atrandama, kad menkais kiekiais kokaine būna labai nesąmoningų priedų, kuriems šiaip jau nei prasmės nėra, nei galimybių savaime atsirasti. Bet vat šiai versijai prieštarauja pernelyg didelis levamizolo paplitimas, o taip pat tai, kad masiškai tas pats priedas atrandamas ir visai skirtingose tiekėjų šalyse - ir Venesueloje, ir Gvianoje, ir Kolumbijoje, ir kitur.
  • Gali būti, kad tiesiog yra atsiradęs kažkoks naujas kokaino perdirbimo metodas, kur kažkaip panaudojami indolo dariniai, kurių dėka savaime atsiranda levamizolo priemaišos. Arba kad tas levamizolas tiesiog naudojamas perdirbant kokainą kažkokiame naujame cheminiame procese. Koks tas procesas galėtų būti, niekas nesugeba sugalvoti, nes chemikai sako, kad tai maždaug tas pats, lyg iš karvių melžiant pieną, jame atsirastų bambukai.
  • Gali būti, kad levamizolo atsiradimas sietinas su kažkokiomis paslaptingomis CŽV operacijomis, skirtomis tarptautiniams narkotikų karteliams suardyti. Galimai tiesiog apkrečiant produktą, gaunamas atgrasantis poveikis visokiems kokaino vartotojams.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu