Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Krizė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
20:24, 8 kovo 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Atmestas PAKSAS (Aptarimas) pakeitimas; sugrąžinta naudotojo Makštutis versija)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Krizę sukėlė bankai

Krizė - tai ekonomikos pravalas, sukeltas bankų. Visiems nuo jos bloga, tik bankams - gera. Tai ką čia ir sakyt, ir taip visiems viskas aišku. Ir mes ne vieną krizę esam patyrę, o bet visgi didžiausia iš visų lietuviškų krizių tai buvo bankų griūtis, katra vyko jau ganėtinai senai, bet daugelio ligi šiolei atsimenama, tad su ja palyginus dabartinės krizės atrodo nebaisiai.


Paskutinės krizės kilmė

Žymiausias pasaulio ekonomikos ir vertelgų žurnalas - britiškas "The Economist" šitaip pažymėjo garsaus investicinio banko "Lehman Brothers" bankrotą. Visi suprato, kad tai - oficiali Krizės pradžia

Paskutinės krizės kilmė - labai paprasta. Anokie "investiciniai" bankai išrado naują verslą: išduoti kažkam paskolą, o paskui aną parduoti kokiam nors kitam bankui ar investiciniam fondui už didesnę sumą - esą paskola su visomis palūkanomis yra daug vertesnė. Taip paskolą išdavęs ir ją pardavęs bankas gauna daugiau pinigų ir už anuos išduoda dar porą paskolų. O pastarąsias vėl parduoda. Ir t.t.. Gaunasi milžiniška finansinė piramidė, pastatyta išties iš oro. Tačiau jos statytojai kraštutinai suinteresuoti skolinti belenkam kuo daugiau. Taip ir kilo NT burbulas, nežmoniškai išpūtęs NT kainas. Galų gale gavosi taip, kad kažkam prireikė pinigus iškeisti į realų turtą. Ir štai tada ėmė aiškėti, kad bankų sistema - tai milžiniškas burbulas, kitaip tariant, kilo krizė.

Liaudiškai žiūrint, šioji pasaulinė ekonominė krizė niekuo nesiskiria nuo senos ir liūdnai pagarsėjusios lietuviškos krizės, užvadintos bankų griūtimi, kai bankrutavo garsusis bankas Sekundė, LAIB ar Litimpeks, o taip pat ir krūvos kitų bankų, tik tiek, kad dabartinė afera buvo pasaulinio masto ir akivaizdžiai liks visiškai, net formaliai nenubausta.

Kova su krize

Nuostabiai su krize kovoja Obama beigi lietuviški ekskrementalistai - anie finansuoja bankus. Nes esą, jei bankrutuos bankai, tai viskas žlugs. Nors išties - bankai yra krizės sukėlėjai ir jų rėmimas - tai tik krizės priežasčių gilinimas. Bet koks gi skirtumas, kai tave remia bankai, tiesa?

Krizės Lietuvoje dugnas