Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Komercijos ir kredito bankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Komercijos ir kredito bankas sugebėjo atlaikyti beveik visą bankų griūtį ir nors kažkaip nesugebėjo surinkti tų reikalautų 10 milijonų akciniam kapitalui, paskui iš kažkur juos gavo ir tada jau ėmė rėkti, kad esą Lietuvos Bankas neleidžia to akcinio kapitalo didinti ir todėl yra labai blogai. Taip neretai daro bankai, kai juos kaip reikiant skolos prispaudžia.

Trumpai tariant, kaip ir 2011 pabaigoje Snoras rėkė, taip ir šitas bankas rėkė lygiai tą patį, kad kaltas dėl įsiskolinimų ne jis, o valdžia. Betgi valdžia kažkodėl nusprendė tą kapitalą leisti padidinti, nors pinigai ir neaiškūs ten buvo. Taigi, pačioje 1995 pabaigoje Komercijos ir kredito bankas savo kapitalą ir padidino Lietuvos Banko leistas. O tada ėmė dar sparčiau išdavinėti paskolas, pakol ir užlinko 1996.

Taigi, kaip matome, jau kai paskolų karuselė įsisuka, tai bankininkystė ima veikti aiškia linkme ir visokia valdiška globa nepadeda, nes čia juk labai patogu, kai gali priskolinti savo indėlininkų pinigus savo pačių ir savo draugelių firmoms kokioms nors.