Kamerūnas

Kamerūnas - tokia Afrikos valstybė, gyventojų skaičiumi gal ir nėra labai didelė, nes 26 milijonai žmonių nėra baisiai daug. Valstybė yra centrinėje Vakarų Afrikos dalyje, kaip tik ten, kur daug visokių keistų afrikietiškų šalių.

Yra Kamerūne vienas dalykas, nuo kurio kitų valstybių gyventojams nuneša stogą. Reikalas tas, kad pagal kalbų skaičių šita valstybė yra visiškai nenormali. Joje yra didesnės dalies Afrikos tautų grupės, gyvenančios atskiruose regionuose - išvis 1738 skirtingos lingvistinės grupės. Palyginus, Lietuvoje, netgi stengiantis ir pritempinėjant bei priskaičiuojant įvairius naujųjų laikų migrantus bei įvairias tarmes, gautųsi suskaičiuoti gal kokias 15 ar 20 lingvistinių grupių, iš kurių dalis būtų tarmės, o dalis būtų paremtos labiau paplitusiomis imigrantų kalbomis, pvz., rusų kalba ar kurdų kalba. O vat tenai - 1738 tokios grupės.

Negana to, vien pagrindinių, kažkokį tai nacionalinį statusą turinčių nacionalinių kalbų Kamerūne yra daugiau, kaip 200. Tai žodžiu, niekas tenai su niekuo nesusikalba, tai kalba kaip papuola su kuo papuola.

Oficialios pagrindinės Kamerūno kalbos yra dvi - prancūzų kalba, kuri užsiliko iš Prancūzų Kamerūno ir anglų kalba, kuri užsiliko iš Britų Kamerūno. Tai štai šitos dvi užsieninės kalbos ir yra pilnai valstybinės. Bet negana to, paskiruose regionuose regioninį valstybinį statusą turi dar krūva kalbų - regioninė Pidgin English, Fula, Ewondo, Čado arabų kalba, Camfranglais (mišri vietinė Kamerūno anglų/prancūzų kalba).

Žodžiu, jei Kamerūne kalbėtumėte lietuviškai, tai vietiniai nuspręstų, kad esate koks nors kaimietis, kalbantis eiliniu Kamerūno dialektu ir anei kiek nenustebtų, o tik paieškotų kokių nors pažįstamų, ar tie šita pačia kalba kaip ir jūs netyčia nekalba.