Kūrva - tai čia iš kūrvos, vienaskaita. Kitaip tariant, boba kur pisasi su kuom papuola nesirinkdama, dar ir girta gal kartais, kur nors patvorėj nugriuvus... Tai čia dar Pipedija nori jums primint, kad Marytė Melnikaitė - vienareikšmiškai tur būt kūrva buvo, nesgi kam, jei ne kūrvai, tokia istorija su kankorėžiu dar nutiks!

Visa kūrvizmo esmė puikiai demonstruojasi fotografijoje iš Čekijos: narkomanė kekšė savo klaikia išvaizda bando įbauginti mažą šunelį, jai talkina hot-dogą ryjantis suteneris, o viską iš tolo stebi du pacukai, katrie šitus saugo

Jei nori rėžti tiesą, nevyniodamas žodžio į vatą, tačiau nesikeikdamas garbingų damų akivaizdoj, sakyk "Kurvyte, Tu pamario!".


Žodžio "kūrva" etimologija beigi kilmė

O taigi paties žodžio "kūrva" etimologija įdomi irgi sena, o ir labai gi primenanti rusiško žodžio "bliat" etimologiją. Taigi lotyniškai "curvo" reiškia iškrypti, išsilenkti, išsukti - taigi taip Viduramžiais kunigai lenkams parapijiečiams, lotynų kalbos nesuprantantiems, lotyniškai aiškindavo apie visokius paklydimus beigi išklydimus. Tai aišku, ir patys kunigai tą kalbą tiek ir temokėdavo, kad šnekėdavo kažkokiu lotynų-lenkų mišiniu, o vietiniai lenkai tiek ir tesuprasdavo, kad "kurwa kurwasta", ir kad tai blogai - taip ir išmoko šito keiksmo. Tai paskui ilgainiui ir Lietuvon šitas žodis atkeliavo...

Kurva - vienas seniausių rašytinių lietuvių kalbos žodžių

Taigi dar vienoje iš pirmų lietuviškų knygų, anokioje "Biblia tatai esti Wissas Schwentas Raschtas Lietuwischkai pergulditas per Jana Bretkuna Lietuwos Plebona Karaliaucziuie 1590", kitaip tariant - Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraštyje.

Tai tame Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraštyje, Ozėjo pranašystėje, 4 skirsnio 14 eilutėje buvo rašoma taip:

Jus kita Diewo sluszba pramanot su kekschemis ir afierawojat su kurwomis

Šiuolaikiškesniu variantu su lietuviškomis raidėmis tai skambėtų taip:

Jūs kitą Dievo slūžbą pramanot su kekšėmis ir afieravojat su kurvomis


Kiti kūrvų variantai

Dar galim atrasti, kad yra ir kitų, retesnių žodžių, ale visvien susijusių su kūrvomis:

  • Kurvaičinas (Festuca) - senasis pavadinimas tokios žolės, kuri dabar pervadinta ir vadinasi kaip eraičinas, kad būtų padoriau. Liaudyje šita žolė labiau žinoma, kaip tiesiog smilgos, mat duoda tuos sėklinius ūglius - smilgas.
  • Kūrvainis - tokia banda, iš prastai maltų kruopų, panašiai, kaip kruopinis kugelis - prasta, rupių miltų duona ar pyragas. Kartais sakomas padoresnis pavadinimas - "krūvainis", mat panašus į krūvą.
  • Kurvaininkas arba kurvaunykas (Achilleum, specifiškiau Achillea millefolium) - tiesiog kraujažolė, tokia liaudies medicinos žolė, kur padeda žaizdoms gyti.
  • Kurvažolė (Polygonatum odoratum, sinonimas Polygonatum officinale) - vaistinė baltašaknė (sinonimas nedaugiažiedė baltašaknė) - tokia daugiametė gėlė, kadaise nelabai aiškiais tikslais naudota liaudies medicinoje, nuodinga.


Kodėl vyras Don Žuanas, o moteris - Kūrva

Taigi viską tokis anegdotas nupasakoja labai paprastai:

Šnekasi dviese:
Jinai:
- Tu man pasakyk, kodėl jei vyras turi daug mergų, tai jis Don Žuanas, o jei moteris turi daug vyrų - jinai kūrva?
Jisai:
- Supranti, jei vienas raktas atrakina daug spynų - tai nerealus raktas! O jei vienai spynai tinka kiekvienas raktas - tai akivaizdžiai šūdina spyna!


Kitos žodžio Kūrva reikšmės

Konkurentai, asmenys kurie užsiima ta pačia veikla kaip it tu ir nuvilioja tavo klientus. Naudotina kūrvos.

Vyras, kuris iš pirmos santuokos susilakstė vaikų.