Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Išvedžiojimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
02:20, 25 kovo 2023 versija, sukurta Vikšrelis (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Išvedžiojimai''' - tai tokie aiškinimai, kur ilgai bentrunkantys ir sudėtingi. Žodis yra dviprasmiškas, mat šitaip skirtingi žmonės vadina skirtingus dalykus. Čia yra dvi esminės išvedžiojimų rūšys: * Protukai išvedžiojimais vadina visokias demagogijas, sąmokslo teorijas bei šiaip nerišlias nesąmones, kurios yra sudėtingos, komplikuotos ir visiškai klaidingos. Tokie išvedžiojimai papras...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Išvedžiojimai - tai tokie aiškinimai, kur ilgai bentrunkantys ir sudėtingi. Žodis yra dviprasmiškas, mat šitaip skirtingi žmonės vadina skirtingus dalykus.

Čia yra dvi esminės išvedžiojimų rūšys:

  • Protukai išvedžiojimais vadina visokias demagogijas, sąmokslo teorijas bei šiaip nerišlias nesąmones, kurios yra sudėtingos, komplikuotos ir visiškai klaidingos. Tokie išvedžiojimai paprastai pasižymi klampumu, sudėtingumu ir komplikuotu visokių nereikšmingų faktorių gromulavimu.
  • Dibilai išvedžiojimais vadina bet ką, kas yra jiems nesuprantamo ir susideda iš kokių nors logiškų, mokslinių ar šiaip rišlių paaiškinimų. Paprastai pakanka to, kad paaiškinime būtų du ar daugiau priežasčių-pasekmių susiejimai (t.y., trys elementai) ir dibilai jau sako, kad tai išvedžiojimas ir nesąmonė.

Kadangi tuo pačiu žodžiu vadinami ir protingi dalykai, ir neprotingi, tai kartais sunku ir suprasti, ką kažkas kalba, kai mini kokius nors išvedžiojimus.