Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gruodžio 5

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gruodžio 5" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gruodžio 5 - tai yra kalendorinė mėnesio Gruodžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 5. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Gruodžio 5 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gruodžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gruodžio 4 ir prieš Gruodžio 6 dieną, nes taip dažniausiai būna kalendoriuje parašyta.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1484 metais popiežius Inocentas VIII išleido bulę Summis desiderantes affectibus, kurioje labai nerišliai pasisakė, kad yra kažkokios raganos, prieš kurias reikia kovoti ir kurias gaudyti turi inkvizicija. Bulės prašę vokiečių inkvizitoriai Heinrich Kramer ir Jacob Sprenger atrado, kad vietoje to, kad kalbėtų apie raganas ir raganius, kaip apie nuodytojus, sukčius bei panašius nusikaltėlius, popiežius banaliai kliedi apie kažkokius antgamtinius gebėjimus. Tai paskui tie inkvizitoriai dar rašė kažkokius veikalus, kuriuose aiškino, kaip raganos išties viską daro kitaip, jokių antgamtinių gebėjimų neturi ir taip toliau, bet sekėsi jiems tas sunkiai.
  • 1921 metais britų Futbolo asociacija uždraudė moterų futbolą. Draudimas buvo įvestas po to, kai paaiškėjo, kad moterų futbolo varžybos surenka keleriopai daugiau žiūrovų ir uždirba keleriopai daugiau pinigų, nei vyrų varžybos. Oficialus pretekstas draudimui buvo absurdiškas - esą futbolas kenkia moterų sveikaitai. Jungtinė Karalystė paskui moterų futbolo dėl šių draudimų neturėjo maždaug 50 metų.
  • 1931 metais šią dieną Maskvoje komunistai susprogdino didžiausią stačiatikių bažnyčią - Kristaus Išgelbėtojo cerkvę. Tuo metu tikintieji buvo ne šiaip sau persekiojami - šventyklos buvo griaunamos ir sprogdinamos, o šventikai nužudomi, sodinami į konclagerius ar tremiami į Sibirą. Dar vėliau sovietai sugebėjo išvis perimti Rusijos pravoslavų cerkvės valdymą, paversdami šią specialiu KGB filialu, bet šitai jau įvyko vėlesniais laikais.
  • 1936 metais SSRS buvo priimta Stalino konstitucija, kuri pasauliui atrodė visai demokratiška ir gera. Kaip parodė realybė, jokia konstitucija nei kiek nesutrukdė visokiems NKVD budeliams masiškai kankinti ir žudyti niekuo dėl nieko nekaltus žmones.
  • 1945 metais grupė iš 5 torpedinių bombonešių TBM Avenger (po dingimo likusi žinoma, kaip Flight 19) skrido pro Bermudų trikampį ir kažkur prapuolė. Kur prapuolė - taip ir liko nelabai aišku.
  • 1952 metais Londone buvo šaltas bevėjis oras, dėl kurio prasidėjo milžiniškas smogas. Istoriškai šitas įvykis taip ir žinomas, kaip Didysis 1952 Londono smogas. Dėl smogo buvo daugybė mirčių, pačios britų vyriausybės tuo metu įvertintas mirčių skaičius buvo maždaug 4000, nors vėlesni vertinimai rodo, kad mirusiųjų skaičiaus padidėjimas siekė apie 12 tūkstančių žmonių. Susirgusių, gavusių didesnius ar mažesnius kvėpavimo takų pažeidimus, buvo daug daugiau - apie 100 tūkstančių žmonių. Po šių įvykių valdžia ėmėsi daugelio priemonių, kad oro tarša sumažėtų, atsirado rūpestis ekologija.
  • 1994 metais buvo pasirašytas Budapešto memorandumas, pagal kurį Ukraina atsisakė branduolinio ginklo. Iki to laiko Ukraina buvo paveldėjusi milžinišką kiekį branduolinės ginkluotės iš subyrėjusios SSRS ir buvo tapusi trečia pagal branduolinių ginklų kiekį valstybe pasaulyje. Pagal Budapešto memorandumą Rusija, JAV ir Jungtinė Karalystė įsipareigojo padėti Ukrainai gintis nuo agresijos. Daug vėliau Rusija šitą susitarimą grubiai pažeidė, pradėdama Rusijos-Ukrainos karą. Tuo tarpu JAV ir Jungtinė Karalystė savo įsipareigojimus įvykdė, tiekdami Ukrainai milžiniškus kiekius ginkluotės.
  • 2009 metais Kazimiera Danutė Prunskienė steigia naują partiją. Kažkokie gandai sako, kad kartu su Vytautu Šustausku.
  • 2017 metais Tarptautinis olimpinis komitetas uždraudė Rusijai oficialiai dalyvauti 2018 metų Žiemos olimpinėse žaidynėse dėl visiškai masinio, totalaus ir visuotino dopingo vartojimo. Rusija, į tai atsakydama, pradėjo užslėptą masinę falsifikacijų kampaniją, per kurią dopingo vartojimu buvo apkaltinti daugybė sportininkų, kurie jokio dopingo akyse nebuvo matę. Daugeliu atvejų buvo požymiai, kad netgi tų sportininkų mėginiai būdavo tyčia sukeičiami ar falsifikuojami. Taip Rusija siekė parodyti, kad dopingo vartojimas yra normalus ir kad kitos šalys irgi tai daro.


Dar apie Gruodžio 5

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gruodžio 5: