Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gatvių standartas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
03:31, 12 gruodžio 2022 versija, sukurta Raketa (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Gatvių standartas - koksai tai naujas standartas, kurį sugalvojo kažkas Vilniuje, matomai norėdami pagerinti miestiečių gyvenimą, taip kad per tą standartą dabar diegiamas koksai tai darnus judumas ar tai judrus durnumas. Tai visam šitam naujasis standartas suteikia naujų galimybių beigi savybių, iš kurių didžiausia - tai darnusis tvarumas, o taipgi ir tvarusis darnumas, su kuriais abiem Vilnius pakils į naujas kliedesines aukštumas.

Naujojo gatvių standarto esmė - tokie pokyčiai, kur miestą apimtų darna, skaista ir dora, taip kad visi tada būtų patenkinti ir dėkingi valdžiai. O netgi jei ir nebūtų dėkingi, tai visvien, kad viskas būtų padaryta kažkaip kitaip, nei visi įsivaizduoja, nes valdžia gi gudresnė ir už visus nuspręs, kaip kam gyventi.

Esminiai gatvių standarto principai:

  • Dažyti visus stulpus juoda spalva, nes tokia spalva gražesnė. Juodi stulpai visada geriau atrodys, nei pilki, nes juoda spalva tiesiog gražesnė. Savivaldybės dizaineriai ilgai galvojo šį sprendimą, jis labai papuoš miestą.
  • Gatves siaurinti - keturių juostų gatves keisti į dviejų juostų, o dviejų juostų - į vienos juostos. Kai daugiau mašinų turi važiuoti mažesniu juostų skaičiumi, tai padidėja tų eismo juostų efektyvumas, nes padidėja rodiklis, rodantis, kiek mašinų tenka vienai eismo juostai. Visi džiaugiasi, kad miesto resursai naudojami efektyviai.
  • Dvipusio eismo gatves keisti į vienpusio eismo gatves, kad norint kur nors pravažiuoti, reiktų daryti daug ratų ir zigzagų. Vienpusio eismo gatvės visada efektyvesnės, nes kai mašinos gali važiuoti tiktai viena kryptimi, jos daro mažiau posūkių, mažiau apsisukinėja, visiem viskas būna aiškiau. Ilgainiui visos gatvės turėtų tapti vienpusio eismo gatvėmis.
  • Siaurinti pačias eismo juostas. Tos plačios juostos, kuriomis gali pravažiuoti autobusai ar sunkvežimiai, yra per plačios, reikia padaryti taip, kad jos nebūtų pravažiuojamos. Kuo siauresnės juostos - tuo saugiau visiems jomis važiuoti. Žmonės nori važiuoti saugiai, todėl kreipiasi į savivaldybę ir prašo, kad eismo juostos jiems būtų susiaurintos. Mes atsižvelgiame į šį žmonių pageidavimą.
  • Visur, kur įmanoma įvesti stovėjimo apmokestinimą mašinoms. Kuo daugiau visi mokės už mašinų stovėjimą, tuo labiau visi džiaugsis, nes nors mašinų nuo to nesumažės, visvien žmonės džiaugiasi, kai gali išleisti pinigus. Pavyzdžiui, kodėl žmonės eina į parduotuves? Tam, kad pasidžiaugtų, nes išleistų pinigus. Taigi, ir čia galės džiaugtis. Miestas bus linksmesnis.
  • Įvesti mokamą stovėjimą netgi daugiabučių kiemuose. Jei kurie nors gyventojai tuose kiemuose gyvena, tai galės kartą per pusmetį atstovėti eilėje savivaldybėje ir išsiimti leidimą vienai mašinai stovėti nemokamai. Mes dar pagalvosim, gal būt reikia trumpesniam laikui išduoti leidimus, nes žmonės gali išsikelti. Būtų neteisinga, jei žmogus negyvena toje vietoje, o turi leidimą. Taigi, patrumpinsim iki mėnesio. Vėliau gal būt nupirksim modernią elektroninę leidimų išdavimo sistemą.
  • Pėsčiųjų perėjas atitraukti bent 10 metrų nuo sankryžos, kad pėstiesiems reiktų vaikščioti lankstais. Pėstiesiems patinka vaikščioti, todėl jie ir yra pėstieji. Tai tegul vaikšto daugiau. Ateityje planuojame uždrausti statyti perėjas arčiau kaip per 50 metrų nuo sankryžos. Taip padidinsime pėsčiųjų saugumą.
  • Visose vietose, kur yra bet kokios sankryžos, sankirtos ar išvažiavimai iš kiemų, bus įrengtos perėjos ir šviesoforai. Kad pėstiesiems būtų patogiau einant per perėją, jiems žalia šviesa užsidegs automatiškai po to, kai jie paspaus šviesoforo mygtuką. Laukti reikės ne daugiau, nei 4 minutes.