Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fallout 4

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:14, 27 sausio 2023 versija, sukurta Pikachu (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Fallout visose versijose turi labai daug gražios reklamiškai-propagandiškai atrodančios grafikos su visokiais plakatais, personažais ir taip toliau, atkuriančiais kažkokią keistą nuclear-punk estetiką.

Fallout 4 - toksai geimas iš garsios ir puikiai žinomos Fallout serijos. Pakankamai geras ir įdomus, kad vertėtų žaisti ir vis dar pakankamai naujas, kad atrodytų gerai netgi ir šiais laikais. Išleistas 2015 metais, Fallout 4 buvo vienas iš moderniausių pagal to meto grafinius variklius, sugebėjo turėti kintamus orus su visokiais rūkais, šlapius ir šlapinamus paviršius ir panašiai. Taigi, nors vietomis dėl tų šlapių paviršių būna netikroviškumų, visgi atrodo labai gerai.

Žaidimo esmė - kaip ir įprasta visoje Fallout žaidimų serijoje - kad atsipeikėji kažkokiame ten volte, o paskui valkiojiesi po kalnus ir dykras, ieškodamas, kaip ten daugiau prisirankioti visokių senų šiukšlių bei ginklų, nušauti kokį nors blogietį ir panašiai.

Skirtingai nuo ankstesnių Fallout geimų, šiame jau yra galimybė statytis savo kaimą. Ta galimybė atsirado po to, kai paaiškėjo, kad pati dažniausia Fallout: New Vegas modų rūšis yra įvairūs modai, kurie pastato kokius nors namus su baldais, dirbtuvėmis ir panašiai. T.y., moderiai, užkibę ant geimo, dažniausiai sau tiesiog įsirenginėdavo kokias nors būdeles, pastatus ar kaimus.

Taigi, geimą kūrusi Bethesda sugebėjo visgi šitą pomėgį įvertinti ir padarė galimybę statytis sau pastatus, o paskui dar ir augintis daržoves, kažkokias morkas, arbūzus ir panašiai, o taip pat ir prisikviesti kažkokių kaimiečių ir taip toliau. Netgi taip smarkiai visą šitą statybą įvertino, kad levelis už statybas kyla greičiau ir smarkiau, nei už priešų šaudymą. Taigi, geimas ima priminti kokį tai first person SimCity.

Nuo ankstesnių Fallout serijos geimų šis visgi atsilieka, nes neturi tokio gero, daugiasluoksnio ir semiotiką aplinkui skleidžiančio pasakojimo, kaip kad būdavo New Vegas geime ar jo papildymuose. Taip pat smarkiai trūksta ir kai kurių senų daiktų - pvz., kad ir kalbančių nematomumą duodančių kibernetinių šarvų. Taigi, kažkokių stebuklų nebus.

Kitą vertus, yra ir gerų dalykų - pvz., visokie monstrai pasidarė daug protingesni, bandantys kaip nors netgi ir sugudrauti, skirtingai reaguojantys nuo žaidėjo elgesio. Kaip pvz., kad ir kokie nors dvigalviai elniai gali užpulti ir įdurti iš nugaros, bet jei juos pats bandysi pulti - tai pabėgs, nes baikštūs. Žodžiu, gerokai daugiau realizmo ir gerokai mažiau panašumų su bukais senovinio Doom tipo monstrais.

Senus senesnio Fallout fanus šitas naujas Fallout labiausiai erzina dviem dalykais - pirmiausiai, neįtikėtinai ilga intro, trunkančia neaišku kiek, o paskui - keistais ir tarpais absurdiškais valdymo mygtukų pakeitimais, padarytais visiškai be jokios prasmės. Vienok pereiti nuo seno prie naujo varianto įmanoma, tad ilgainiui pavyksta.

Visgi geimas geras ir smagus, nors keistai smarkiai primenantis simsus, nes ilgainiui iš veiksmo pavirsta į dešimčių mažų kaimų statybą ir tenai esančių gyventojų priežiūrą ir valdymą, kad visi ravėtų pomidorus ir būtų patenkinti. Bet visvien rekomenduojame.