Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Esvatinis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
04:17, 23 gruodžio 2022 versija, sukurta Gimnazija (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Esvatinis''' dar visai neseniai vadinosi Svazilendas, tai matyt vis bando save kažkaip dvasiškai atrasti, tai ir kaitalioja pavadinimus. Taip nuo 2018 metų ir gavosi, kad Svazilendo neliko, o atsirado Esvatinis. Šioje Afrikos valstybėje gyvena maždaug 1,1 milijono žmonių ir tai yra viena iš paskutinių pasaulyje absoliutinių monarchijų. Esvatinyje karaliaus žodis yra realiai įstatymas, nes būtent karalius yra ir aukščiausia įstaty...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Esvatinis dar visai neseniai vadinosi Svazilendas, tai matyt vis bando save kažkaip dvasiškai atrasti, tai ir kaitalioja pavadinimus. Taip nuo 2018 metų ir gavosi, kad Svazilendo neliko, o atsirado Esvatinis.

Šioje Afrikos valstybėje gyvena maždaug 1,1 milijono žmonių ir tai yra viena iš paskutinių pasaulyje absoliutinių monarchijų. Esvatinyje karaliaus žodis yra realiai įstatymas, nes būtent karalius yra ir aukščiausia įstatymų leidžiamoji, ir vykdomoji, ir teisminė valdžia vienu ir tuo pat metu.

Kaip sako, dabartinis Esvatinio karalius yra kažkoksai tai Mswati, kuris pagal papročius kasmet gali paimti po naują žmoną, o jei nori - tai ir po kelias. Kaip sako, ankstesnis karalius turėjo 125 žmonas.