Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ekologija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Ekologiskas.jpg  Šis straipsnis yra ekologiškas
Straipsnis nėra genetiškai modifikuotas, nėra pridėta chemijos, Rašant straipsnį naudoti atsinaujinantys energijos šaltiniai.
Ekologiški įklotai. Ekologiški todėl, jog jie yra daugkartinio naudojimo. Kaina (3vnt) - 43Lt. (2010-01-23 duomenimis) [1]

Ekologija - Prekės ženklas, marketingo triukas skirtas remti smulkų verslą, ar būdas parduoti prekę už kelis kartus aukštesnę kainą.

Prekės ženklo suteikimas

Norint produktą pavadinti ekologišku, prekė turi atitikti bent vieną iš šių punktų:
  1. Gali būti kažkokiu būdu perdirbama.
  2. Gali būti panaudojamas kelis kartus.
  3. Nenaudojami pesticidai. (Šis punktas ypač tinka ne maisto produktams.)
  4. Pagaminta ne iš naftos.
  5. Produkto pakuotė žalios spalvos.
  6. Produktas genetiškai nemodifikuotas.
  7. Produktas pagamintas kaime.
  8. Produktas pagamintas primityviai.
  9. Produktas pagamintas naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius (ar pats toks yra).
  10. Produktas greičiau suyra.
  11. Produktas yra ne sintetinis; į jį nepridėta chemijos.
Kitaip sakant, ekologiška gali būti bet kuri prekė. Tačiau šių punktų ignoruoti negalima: privalo pabrėžti kokį nors vieną iš šių punktų, jei nori pritraukti pirkėjų.


Vartojimo skatinimas

Ką reik daryti, jei nori būti ekologišku. Paimta iš Barclays Bank: Ecology

Savaime suprantama, kad keleta kartų brangesnę prekę, kurios kokybė ne ką geresnė (o dažniausiai tik prastesnė) nei pigesnio analogo, gali pirkti tik dibilai. Todėl nuo ekologiškų prekių yra neatsiejamas Globalinis atšilimas.

Norint, kad žmonės pirktų ekologiškus produktus būtina bent kartą į savaitę populiariausiuose dienraščiuose išspausdinti kokių nors straipsnių iš serijos „Ledynai tirpsta greičiau, nei manyta.“, „Šie metai - karščiausi metai istorijoje.“, „Mozambiko mokslininkai: Norint išgelbėti žemę, keisti įpročius žmonės turi pradėti jau dabar“ ir t.t. Žmonės nenori sušilti, tai ir pirks ekologiškus produktus.

Gamtos tausojimas ir ekologija

Dvasingumas ir ekologija neatsiejama.

Visuomenėje yra paplitęs mitas, kad ekologija reiškia gamtos tausojimą. Bet tai tėra tik mitas: ekologija su gamtos tausojimu nėra susijusi. Šiuo mitu neretai naudojasi ekologiškų produktų gamintojai ir bando vis išsieškoti kokios nors savybės, dėl kurio produktą galima pateikti kaip „tausojantį gamtą“. Pavyzdžiui Brazilijos džiunglių iškirtimas ir jų užsėjimas soja ar kukuruzais skirtais gaminti biokurą yra ištiesų gamtos tausojimas, kadangi biokuras laikomas atsinaujinančiu energijos šaltiniu.

Nieko originalaus...