Disimuliacija

17:20, 8 birželio 2009 versija, sukurta Tararaika (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Disimuliacija''' - sa1moningas arba nesąmoningas savo ligos požymių slėpimas. Itin būdingas psichikos ligoniams, siekiantiems išvengti [[psichiatrinis gydymas|psichiatrinio...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)

Disimuliacija - sa1moningas arba nesąmoningas savo ligos požymių slėpimas. Itin būdingas psichikos ligoniams, siekiantiems išvengti psichiatrinio gydymo ar nemalonių procedūrų, pvz., elektrokonvulsinės terapijos.

Gydytojas, dirbantis su psichikos ligoniu, turi būti atidus ir kritiškai žiūrėti į ligonio pasakojimus apie savijautą. Negalima pasitikėti, jei stacionare gydomas ligonis teigia, kad jaučiasi gerai, yra viskuo patenkintas. Tokiu atveju turi būti skiriamos padidintos neuroleptikų dozės, antidepresantai. Esant aktyviai ligonio disimuliacijai, taikytina elektrokonvulsinė terapija.

Ligonių, kurie įtariami kliedesiais ir haliucinacijomis (schizofrenija, psichopatija) atveju įtarus disimuliaciją, taikytinas gydymas neuroleptikais šokiniu arba zigzaginiu metodu, esant atkakliai (ilgalaikei) disimuliacijai prie didelių neuroleptikų - laikinas gydymo nutraukimas (iki 3d.), su psichoterapiniu tikslu pademonstruoti ligoniui, kad jis sunkiai serga.