Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Disimuliacija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Šalinamas visas turinys iš puslapio)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Disimuliacija''' - sąmoningas arba nesąmoningas savo ligos požymių slėpimas, kylantis dažniausiai dėl [[anozognozija|anozognozijos]]. Itin būdingas psichikos ligoniams, siekiantiems išvengti [[psichiatrinis gydymas|psichiatrinio gydymo]] ar nemalonių procedūrų, pvz., [[elektrokonvulsinė terapija|elektrokonvulsinės terapijos]].


Gydytojas, dirbantis su psichikos ligoniu, turi būti atidus ir kritiškai žiūrėti į ligonio pasakojimus apie savijautą. Negalima pasitikėti, jei stacionare gydomas ligonis teigia, kad jaučiasi gerai, yra viskuo patenkintas. Tokiu atveju turi būti skiriamos padidintos [[neuroleptikai|neuroleptikų]] dozės, [[antidepresantai]]. Esant aktyviai ligonio disimuliacijai, taikytina [[elektrokonvulsinė terapija]].
Ligonių, kurie įtariami kliedesiais ir haliucinacijomis ([[schizofrenija]], [[psichopatija]]) atveju įtarus disimuliaciją, taikytinas gydymas neuroleptikais šokiniu arba zigzaginiu metodu, esant atkakliai (ilgalaikei) disimuliacijai prie didelių [[neuroleptikai|neuroleptikų]] - laikinas gydymo nutraukimas (iki 3d.), su psichoterapiniu tikslu pademonstruoti ligoniui, kad jis sunkiai serga.
== Psichologinis disimuliacijos testas ==
Patariame su [[pacientai|pacientais]] visada atlikti paprastą testą dėl disimuliacijos:
* Pacientui užduodamas klausimas, kaip jisai vertina savo būklę, ar jaučiasi sergantis.
* Tuo atveju, jei pacientas teigia, kad jisai serga, tai reiškia, kad jis kenčia dėl ligos, todėl turi būti gydomas
* Tuo atveju, jei pacientas neigia savo ligą, tai reiškia, kad jis negeba adekvačiai vertinti savo būklės, todėl vienareikšmiškai serga ir turi būti gydomas priverstinai
[[Category:Medicina]]

19:26, 3 sausio 2018 versija