Disforija

Disforija, liaudyje dar būna vadinama kaip antieuforija - tokia baisiai pikta ir bloga paciento dvasinė būsena. Kartais dar painiojama būna su abstinencijos sindromu, nors tai ir nėra teisinga, nes visa ta disforija - tai tiesiog vienas iš šito sindromo simptomų, kada nuotaika pas pacientą labai neigiama.

Disforijai būdinga itin išvystyta astenijos simptomatika, tačiau su papildomu paciento įsitempimu. Ligonis jaučiasi prastai, yra labai jautrus bet kokiems dirgikliams, įskaitant ir ryškią šviesą, triukšmą, kvapus, mąstymo reikalaujančius klausimus ir pan.. Tuo pat metu pacientas yra šiurkštus, piktas, nuotaika labai bloga, nors priežasčių nesimato. Reaguodamas į dirgiklius, pacientas nesunkiai pereina į sprogstamąsias reakcijas - gali netikėtai ką nors apšaukti, imti rėkti, laužyti daiktus ar netgi kažką užpulti.

Disforija gali būti simptomas, rodantis įvairias psichikos ligas, tačiau dar dažniau tai yra požymis, kad pacientą kamuoja dėl narkotikų vartojimo kilęs abstinencijos sindromas.

Arba, jei taip plačiau pažiūrėsim, tai diforiją gali sukelti dar ir PMS, nes tasai įtrauktas irgi į psichikos ligų klasifikaciją. Tiesa, ten jau pakliūna nelabai normalūs PMS atvejai, o tokie, kur pacientės kankinasi labai skausmingai ir nemaloniai.

Stiprios ir nevaldomos disforijos būsena rodo paciento pavojingumą aplinkiniams, dėl to reikalinga hospitalizacija.