Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Daugiskaita

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
03:02, 10 gruodžio 2020 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Daugiskaita''' - tai tokia kategorija, kuri gramatiškai reiškia skaičių, didesnį už 2, o šiais laikais - netgi ir skaičių, didesnį už 1. Anais...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Daugiskaita - tai tokia kategorija, kuri gramatiškai reiškia skaičių, didesnį už 2, o šiais laikais - netgi ir skaičių, didesnį už 1. Anais laikais kadaise dar buvo tokia dviskaita, kuri buvo ne daugiskaita, bet ir ne vienaskaita, tai jinai buvo tokia tarpinė.

O dabar liko tiktai daugiskaita ir vienaskaita, nes dviskaita jau labai reta.

Kartais jau netgi ir vietoje vienaskaitos prireikia sakyti daugiskaitą, nes nugi nepagarbu kažkaip vienaskaitiškai viską sakyt. O be to visi gerai prisimena, kad dar tais laikais, kai prie ruso buvo geriau, visur mokytojai aiškino, kad negalima sakyti "aš, man, mano", o privalu sakyti "mes, mums, mūsų", nes tai yra kolektyvizmas, kuris yra geras ir todėl daugiskaita, o štai individualizmas yra blogas ir jisai vienaskaita.

Tai štai jums ir prašom - netgi gramatika buvo ideologizuota iki tokių nesąmonių. O tai dar paskui atsiranda kokia Loreta Vaicekauskienė ir stebisi, kaip čia dabar lietuvių kalba yra ideologizuota ir netgi išleidžia kokią tai knygą - "Lietuvių kalbos ideologija", apie tai, kaip kalbainiai yra ne mokslas, o ideologija. Tai čia mes jau pasakysim poniai Loretai Vaicekauskiene aiškiai: brangi Loreta, jau tokia atrodote didelė ir suaugusi, o vis dar tokia naivi esate.