Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Citadele

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
02:02, 2 gruodžio 2011 versija, sukurta Makštutis (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Citadele - taip nagluoju būdu pasivadino kažkokie latviai iš bankrutavusio Parex, o jiems VLKK nei žodžio neištarė, nors pavadinimas aiškiai yra tiesiog neištariamas ir su klaidomis, nes lietuviškai reikia rašyti "Citadelė". O kadangi tai bankas, tai reikia rašyti kaip "Citadelės bankas".

Vienok nesuradome istorijoje, ale bet gi berods kadaise seniai jau buvo toksai bankas, kuris taip ir vadinosi, tačiau jis kažkaip buvo lyg ir pajungtas prie Parex, kai tasai klestėjo. O tada ir išnyko. Bet kai Parex skandalingai apsibankrutavo, surydamas šimtus milijonų latų, o jei skaičiuojant litais - tai net ir milijardus, tai latvių valdžia nutarė viską tenai išskaidyt ir kas bent kažkiek dar yra verto bankininkystei, perdaryt į gerą ir padorų banką, o visus blogus šūdus palikti susiteršusiam ir vardą pasigadinusiam Parex.

Taip Parex ir skilo į dvi dalis 2010 metais. Todėl dabar galima pasitikėti Citadele banku, o tuo tarpu Parex banku jau ne tik pasitikėti negalima, bet net ir durnam esant, tenai neitų jau įsiprašyt.