Biurslas

Biurslas - iš BIURokratija ir verSLAS (plg. su angl. burness: BUReaucracy ir busiNESS) - specifinė vertelgų ir nomenklatūros simbiozės forma, pasireiškianti visokiais bendrais interesais, kyšiais ir intensyviai kabinamais politiniais makaronais. Svarbiausia gi, kad viskas legalu ir teisėta.

Savo poveikiu ekonomikai biurslas daug kuo primena kartelinius susitarimus, tačiau yra inicijuojamas ne pačių verslo įmonių, o kokių nors valdininkų, kurie sugalvoja verslą reguliuoti, nustatydami pavyzdžiui, kad kokios nors buhalterės privalomai turi būti išėjusios kažkokius specialius buhalterių kursus ar dar ką nors tokio. Taip gaunasi, kad rinkos apribojamos, valstybė nustato kainas, o galų gale gaunasi tas pats kaip kartelis, tik niekas nekaltas ir viskas teisėta, nes juk valdžia šitaip nusprendė.

Smulkiais mastais biurslas gyvuoja visur, kur tik bepažvelgsi: ir visokie konkursėliai, ir visokie pažįstami, ir t.t., o ir stambiais mastais reiškiasi, kaip reikiant: čia ir Brazauskas su Rusijos dujų vamzdžiu, ir Vokietijos kancleris Kolis su Gazprom, ir Adamkus bei Kirkilas su Leo: kur bepasisuksi, ištisai biurslas bei biursleivos.

Tai pseudologijos ekspertai jau teigia, kad biurslas besąs vienu iš pagrindinių ekskrementalizmo varančiųjų jėgų, panašiai, kaip klasių kova Marksizme-Leninizme.

Verta pastebėti, kad būtent biurslu yra paremta sistema, žinoma iš 1984 - taip vadinamas oligarchinis kolektyvizmas, atstovaujamas visų mylimos partijos Ingsoc. Šitokia sistema leidžia labai sėkmingai vienu metu egzistuoti ir visokioms monopolijoms bei oligarchijoms, o kartu užtikrina ir tai, kad visokiu liumpenproletariatu bus tinkamai pasirūpinta, visuomenė gaus socialines garantijas ir nekils jokių konfliktų, nes visur vyraus tolerancija.

Lietuvoje šitą biurslo terminą įvedė toksai garsus apžvalgininkas Rytas Staselis, tik vat dauguma taip ir nesuprato, ką tas žodis reiškia. Taigi, jei jūs taip pat nesupratote, tai Pipedija jums paaiškina visiškai paprastai: biurslas - tai legalizuota korupcija.