Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 9

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:40, 9 liepos 2013 versija, sukurta Almvilp (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 9" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 9 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 9. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 9 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 8 ir prieš Birželio 10 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 68 metais šią dieną nusižudė Romos Imperijos imperatorius Neronas. Tai tais pat metais kažkaip dar keturi imperatoriai irgi galvas padėjo, vienas po kito tapdami imperatoriais ir mirdami - Galba, Otho ir Vitellius, kurie buvo vienas už kitą šūdinesni, o Vitelijus tai išvis pasižymėjo atviru makiavelizmu. O paskutinis tais metais imperatoriumi tapo toksai Vespasijanas, tai anas jau pravaldė 10 metų.
  • 1815 metais baigėsi Vienos kongresas, per kurį keturios to meto Europos didvalstybės - Prūsija (vėliau tapusi Vokietija), Austrija (paskui - Austrija-Vengrija), Rusija ir Didžioji Britanija, o taip pat ir Prancūzija (vadinta penktąja didvalstybe) nusibraižė Europos vidines sienas ir nusprendė, kaip kas bus ir kam kokios žemės priklausys. Tai tuo pačiu galutinai visos nusprendė, kad Abiejų Tautų Respublika turi būti panaikinta ir sunaikinta visiems laikams, o taip pat persidalino sau kitas mažesnes šalis ar jų sienas pasipaišė, kaip norėjo. Tai šita santvarka paskui daugiau mažiau laikėsi 100 metų, ale kad dėl to visokios įtampos ir piktumai taip ilgai paskui kaupėsi, kad jau kai pratrūko, tai išsyk gavosi I Pasaulinis karas, kuris buvo toks didelis, kokio pasaulis dar nebuvo matęs, o kaip jo tęsinys po šiokios tokios pertraukos - dar ir II Pasaulinis karas. Taip kad už tokius karus galime padėkoti šitąjam Vienos kongresui ir toms didvalstybėms.
  • 1889 metais Romoje, toje vietoje, kur 1600 buvo sudegintas Giordano Bruno, jam buvo pastatytas paminklas. Žodžiu, istorija galų gale parodė, kas buvo teisus.
  • 1995 metais buvo pradėta Būtingės terminalo statyba.


Dar apie Birželio 9

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 9: