Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 18: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: {{Vikipedijos standartas}} '''Birželio 18''' - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 18. Šitas skaičius yra dviženklis{{faktas}}. Birž...)
 
S
 
1 eilutė: 1 eilutė:
{{Vikipedijos standartas}}
{{Vikipedijos standartas}}
'''Birželio 18''' - tai mėnesio [[Balandis|Birželio]] diena, kuri yra žymima skaičiumi [[18]]. Šitas [[skaičius]] yra dviženklis{{faktas}}.
'''Birželio 18''' - tai mėnesio [[Birželis|Birželio]] diena, kuri yra žymima skaičiumi [[18]]. Šitas [[skaičius]] yra dviženklis{{faktas}}.


Birželio 18 diena dažniausiai būna kartą per [[metai|metus]], Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po [[Birželio 17]] ir prieš [[Birželio 19]] dieną.
Birželio 18 diena dažniausiai būna kartą per [[metai|metus]], Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po [[Birželio 17]] ir prieš [[Birželio 19]] dieną.
22 eilutė: 22 eilutė:
* [[Lapkričio 18]]
* [[Lapkričio 18]]
* [[Gruodžio 18]]
* [[Gruodžio 18]]
[[Category:Birželis]]
[[Category:Birželis]]

Dabartinė 14:48, 9 liepos 2013 versija

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 18" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 18 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 18. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 18 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 17 ir prieš Birželio 19 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1919 metais Lietuva ir Lenkija nusistatė sau pirmąją demarkacijos liniją, nes Lenkija jau laikė užgrobtą Vilnių ir nieko gero iš to nebuvo
  • 1939 metais šią dieną į SSRS iš emigracijos savo noru grįžo Marina Cvetajeva, bene žymiausia visų laikų rusų poetė ir rašytoja. Jos sugrįžimą labai skatino NKVD, kuri sugebėjo priknisti protą Marinos Cvetajevos vyrui ir dukrai, žadėdami baisiai laimingą gyvenimą. Taigi, kai vyras ir dukra pareiškė, kad nenori būti emigracijoje, o nori būti SSRS, tai paskui juos parvažiavo ir pati Cvetajeva. Jau po kelių mėnesių jos vyras ir dukra buvo suimti ir uždaryti į kalėjimą. Vyras greitai buvo sušaudytas, o dukra - nuteista 15 metų kalėjimo. Iš pačios Cvetajevos buvo atimtos teisės kažką rašyti, jai teko įsidarbinti indų plovėja, o dar po kiek laiko ji keistomis aplinkybėmis nusižudė. Vėliau disidentams ir tiems, kas sugebėjo išvengti SSRS ir pakliūti į emigraciją, tragiška Marinos Cvetajevos istorija tapo tikru sovietų apgaulingumo ir klastos simboliu.
  • 1946 metais Italija oficialiai pasiskelbė respublika, nes jau nebeturėjo savo išskirtinai bukais absurdiškais nesąmonių darymo gabumais pagarsėjusio karaliaus
  • 1953 metais Egipte įvyko nelabai aiški revoliucija ir iš karalystės Egiptas pasivertė į respubliką.
  • 1979 metais JAV ir SSRS pasirašė pirmąją strateginės ginkluotės apribojimo sutartį ("SALT Treaty" - "Strategic Arms Limitations Talks Treaty"), su kuria kažkiek atitolino branduolinį susinaikinimą
  • 1981 metais įvyko pirmas tuo metu bandomojo nematomo lėktuvo Lockheed F-117 Nighthawk skrydis. Tas lėktuvas baisiai ilgai buvo labai slaptas ir kažkurį laiką sovietai laikė jį ne tik nenumušamu, bet galimai dar ir pilnaverčiu naikintuvu, ir galinčiu dar ir kovoti prieš kitus naikintuvus. Ilgą laiką buvo begalės visokių spėlionių, kas tai per aparatas.
  • 2009 metais tyrimu TALIS nustatyta, kad Lietuvos mokytojai išsiskiria noru tobulintis dalyko turinio ir metodikos srityse, o kitų šalių mokytojai – informacinių technologijų srityje.
  • 2016 metais ėmė vėl veikti visiems baisiai mirtinai reikalingas ir kritiškai būtinas Nidos oro uostas, tiesa, taip niekas ir nesuprato, kodėl ir netgi nežinia, ar tenai nors vienas lėktuvas nusileido


Dar apie Birželio 18

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 18: