Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Biorobotas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
00:23, 6 vasario 2022 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Biorobotas''' - tai robotas, kurio dalis konstrukcijos yra ne mechaninė, elektrinė ar elektroninė, o biologinė. Kitaip tariant, robotas, kurio dalis mechanizmų yra pa...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Biorobotas - tai robotas, kurio dalis konstrukcijos yra ne mechaninė, elektrinė ar elektroninė, o biologinė. Kitaip tariant, robotas, kurio dalis mechanizmų yra paimta iš kokių nors gyvūnų arba žmonių. Praktiniais atvejais tos dalys gali būti ne tiesiogiai paimtos, o tiesiog nuklonuotos, naudojant įvairias biotechnologijas, nes pramoninė biologinių dalių gamyba yra efektyvesnė, pigesnė ir kokybiškesnė.

Tipišku atveju biorobotas gali turėti, pvz., iš metalo ar kompozitų padarytą skeletą, gali būti valdomas elektroninių komponentų, turėti vietoje smegenų tiesiog kompiuterį, tačiau jo varantieji elementai gali būti padaryti ne iš elektros variklių ar hidraulinių sistemų, o iš biologinių raumenų.

Kol kas tokios technologijos yra daugiau tyrimų stadijoje, tačiau tam tikri hibridiniai komponentai jau dabar yra naudojami - pvz., kaip sensoriai, kuriuose yra kombinuojami biologiniai ir elektroniniai komponentai. Kitą vertus, niekas neabejoja, kad biorobotai ateityje bus gana smarkiai paplitę, mat skirtingai nuo įprastinių robotų, galės turėti specialių savybių - pvz., maitintis šiukšlėmis ar gyvūnais, kuriuos perdirbtų į sau reikalingą energiją, įskaitant ir į elektrą.


Dar žr.

  • Atvirkščias biorobotams atvejis - kyborgai.