Balandžio 2

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 2" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 2 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 2. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 2 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 1 ir prieš Balandžio 3 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Šiandien, 2009 metų balandžio 2 dieną, 12 valandą, Vilniuje ir visuose Lietuvos apskričių centruose priešgaisrinės apsaugos, muitinės, sienos apsaugos ir policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos surengs įspėjamąją akciją, kurios metu prieš teisėsaugos sistemą griaunančius valdžios sprendimus protestuos ir Vyriausybės atstovams specialias dovanas teiks basi pareigūnai.

  • 1794 šią dieną buvo sukurtos pirmos pasaulyje karinės oro pajėgos - Compagnie d'aérostiers. Šias pajėgas sukūrė Prancūzija, nusprendusi panaudoti vandenilio balionus kariniais tikslais. Pradžioje pajėgos buvo labai nedidelės: vienas kapitonas, vienas leitenantas, seržantas majoras ir seržantas, du kapralai ir dvidešimt eilinių. Visi kariškiai turėjo turėti žinias, svarbias balionų naudojimui - arba chemijos, arba stalių. Pajėgoms buvo nustatyti trys esminiai tikslai: priešo stebėjimas (žvalgyba), signalizavimas apie priešo pajėgų judėjimą, propagandinių atsišaukimų mėtymas ant priešo pajėgų. Praktikoje balionai buvo naudoti tik stebėjimui ir signalizavimui.
  • 1800 metais šią dieną su savo pirmąja simfonija Vienoje debiutavo Ludwig van Beethoven, kuris ilgainiui pagarsėjo kaip bene niūriausias ir liūdniausias, bet gal ir geriausias visų laikų Žemės planetos kompozitorius.
  • 1912 metais pradėti laivo Titanikas jūriniai bandymai, per kuriuos jis pasirodė visai neblogai, nors ir paaiškėjo, kad priešingai, nei buvo žadama, tai nėra pats greičiausias pasaulio laineris.
  • 1917 metais JAV prezidentas Wilsonas pateikė Kongreso svarstymui pasiūlymą įsijungti į I Pasaulinį karą, kovojant Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos pusėje prieš Kaizerinę Vokietiją. JAV įsitraukimas visiškai nulėmė karo baigtį, nors pradžioje netgi JAV viduje daugeliui atrodė gan juokingai - pvz., dar karo pradžioje, 1915 metais JAV turėjo vos 100 tūkstančių žmonių kariuomenę, kai Vokietijos kariuomenė buvo apie 2 milijonai žmonių. JAV įsitraukiant į karą, jau buvo įvykę mūšių, kur kai kurios šalys per vieną dieną netekdavo daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių. Taigi, pačioje pradžioje JAV įsitraukimas atrodė nerimtai. Tačiau kai ši šalis pajungė visus savo pajėgumus, Vokietija buvo tiesiog pritrėkšta.
  • 1956 metais CBS pradėjo iškart dviejų pirmų pasaulyje muilo operų transliacijas. Viena vadinosi "As the World Turns", o kita - "The Edge of Night".
  • 1969 metais pirmą savo skrydį atliko legendinis Concorde nr.001, gamintas prancūzų. Po savaitės, balandžio 9, pirmą skrydį atliko ir paraleliai gamintas britiškas Concorde lėktuvas. Concorde buvo vienintelis sėkmingas viršgrasinis keleivinis lėktuvas žmonijos istorijoje. Kol kas naujų panašių lėktuvų niekas taip ir nesukūrė.
  • 1979 metais Sverdlovske įvyko sovietinės bakteriologinio ginklo laboratorijos avarija. Per sugedusius filtrus į kaminą buvo paleistas juodligės sporų aerozolis. Oficialiais duomenimis nuo ligos žuvo 64 žmonės, tačiau šie duomenys tiek mažai atspindėjo realią situaciją ir turėjo tiek daug falsifikavimo ir slėpimo požymių, kad kai kurie pačios Rusijos ekspertai teigė, kad mirčių skaičius buvo bent 10 kartų didesnis. Nepaisant nieko, jokie archyviniai duomenys apie užkrėtimo eigą nėra skelbiami iki šiol, o dalis Rusijos įstaigų iki šiol neigia užkrato faktą, aiškindamos, kad tai buvo natūralus juodligės išplitimas. Juodligės protrūkis buvo netipiškas natūraliems užsikrėtimams (plaučių, o ne odos forma), ligos eiga buvo neįtikėtinai greita. Prasidėjus mirčių protrūkiui, gyventojams masiškai būdavo duodami antibiotikai profilaktikai, o vėliau ir masiniai skiepai, tačiau šios priemonės didesne dalimi jau buvo pavėluotos.
  • 1982 metais Argentina įsiveržė į Folklendų salas. Taip prasidėjo Folklendų-Malvinų karas, kuriame Jungtinė Karalystė neblogai atspardė subines argentiniečiams.
  • 1990 metais SSRS priėmė savo įstatymą, kuriuo reagavo į Lietuvos paskelbtą Kovo 11 Nepriklausomybės aktą. Sovietų įstatymas numatė didžiulį bausmių padidinimą už bet kokius bandymus atsiskirti nuo SSRS, jungtis į laisvės ir nepriklausomybės judėjimus, už dalyvavimą tokiuose judėjimuose ir taip toliau. Oficialiai įstatymas vadinosi "Apie atsakomybės už pasikėsinimus į tautinį lygiatesiškumą ir prievartinį SSRS teritorinio vientisumo pažeidimą sustiprinimą" (rus. "Об усилении ответственности за посягательства на национальное равноправие граждан и насильственное нарушение единства территории Союза ССР").
  • 2009 metais 12 valandą Vilniuje ir visuose Lietuvos apskričių centruose priešgaisrinės apsaugos, muitinės, sienos apsaugos ir policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos surengė įspėjamąją akciją, kurios metu prieš teisėsaugos sistemą griaunančius valdžios sprendimus protestavo ir Vyriausybės atstovams specialias dovanas teikė basi pareigūnai.
  • 2020 metais šią dieną COVID-19 užsikrėtusių skaičius pasaulyje pasiekė 1 milijoną žmonių. Įvairios pasaulio valstybės ėmė pripažinti, kad koronavirusas yra stipresnis, nei jų apsaugos priemonės. Vėliau pasimatė, kad beveik visos valstybės taikė per silpnas apsaugos nuo koronaviruso priemones.
  • 2022 metais šią dieną Pipedijos administratoriai aptiko apmaudžią klaidą - pasirodo, kad patikimumo vardan čia buvo įvestas banandis - toksai mėnuo, kuris užsigrobė kelias balandžio dienas. Štai taip gavosi banandžio mėnuo. Spėjame, kad klaida įvyko, apsirijus bananadino, todėl ir vadinosi banandžiu.


Dar apie Balandžio 2

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 2: