Australija

Australija - valstybė, kuri kad ir baisiai didelė, teturi vos 25 milijonus gyventojų. Kitaip tariant - netgi truputį mažiau, nei Šiaurės Korėja. Kartu Australija kontroliuoja didžiules Indijos vandenyno bei Ramiojo vandenyno sritis. Taigi, kariniu požiūriu tai nepaprastai svarbus žemynas.

Tai dar kadangi Australija priešingame pusrutulyje, nei visi kiti žemynai, tai čia kaip spėja daugelis, galimai ten viskas aukštyn kojomis, tai yra žemyn galva, tai nuotraukos iš tų kraštų įdomios ateina...

Taip pat Australija yra sala, o retas težino, kad tikras jos pavadinimas - tai Naujoji Olandija (kaip ir Niujorkas - buvęs Naujasis Amsterdamas), tik paskui ten ją kažkaip anglai okupavo ir atėmė iš Olandijos, tada privežė nusikaltėlių visokių melejoną, o paskui paskelbė, esą tai ištisas žemynas. Tai kažkokiu būdu, kadangis valdė kažkokias ten geografų draugijas kaip tik Britų Imperijos klestėjimo metais, tai ir paskelbė, kad tai ištisas žemynas.

Australija taip pat svarbi ir matematiškai, nes kartą čia paleisti triušiai visam pasauliui parodė, kas yra eksponentinis augimas!

O dar, Australija yra tiesiog tokia ištisinė dykra, kurios viduje yra vienas didelis kalnas, o jei jau tiksliai - tai toksai akmuo - toksai Uluru. Tasai Uluru yra šventas aborigenams ir turi kažkokias magines savybes. Kaip sako, žmonės, kurie tenai nuvažiuoja, paprastai atminimui pasiima gabaliuką tos Uluru uolos. O paskui kažkodėl viskas gyvenime pradeda baisiai nesisekti. Tai galų gale suveda galus, kad čia dėl to akmens. Ir tada tenka vežti tą akmenį atgal, o jį ten atgal nugabenus ir palikus, nesėkmės baigiasi. Taip kad nepatariam iš tenai nieko imt.

Beje, Uluru atrodo kaip kalnas, bet geologine prasme jis anei joks ne kalnas išvis. Išties tai yra žemėje įklimpęs didelis akmens luitas, kuris nealabai aišku, kaip tenai atsirado. Ir tokių akmenų tenai ne vienas.


Australijos aborigenai

Dar Australija garsėja tuo, kad ten pilna visokių kengūrų, medūzų ir nuodingų vabzdžių, taipgi pilna ir visokių kitokių šposų. O dar pagal įstatymus dar prieš kelis dešimtmečius vietiniai laukiniai, kurie ten panašiai, kaip indėnai, tiktai juodi, nors ne negrai, o kaip ten kažkokie australoidai - atskira rasė, tai jie oficialiai pagal įstatymus buvo laikomi laukiniais gyvūnais, kuriuos netgi buvo leidžiama medžioti. Tai gavosi taip, kad pirma juos laikė pavojingais gyvūnais, tai už sumedžiojimą netgi duodavo premijas, o paskui jau premijų neduodavo, o paskui net įtraukė į vietinę Raudonąją Knygą, o jau tik dar paskui pripažino jiems žmonių teises. Tai jei čia netikit, tai galit pasitikrinti kitur, labai nustebsit, kad tai žiauri realybė.


Australijos gamta

Tai jau rašėm, kad tenai yra kengūros, medūzos ir panašiai. Tai dar pilna pelkių ir visokių geliančių vabzdžių ir nuodingų aštuonkojų. Betgi labiausiai garsėja Australijos pajūriai visokie, kur nuostabūs pliažai, krištolinis vanduo, o maudytis visiems draudžiama, nes vandenyje tiek visokių medūzų, kurios pačios nuodingiausios pasaulyje, kad dažnai būna taip, kad kiek žmonių į vandenį sušoka, tiek negyvų ir ištraukia paskui, jei neskaičiuosim tų, kurių lavonus suėda žuvys ir rykliai, dar neištrauktus.

Taip vat būtent Australijos pajūryje gyvena ir garsioji medūza Irukanji ar tai Irukandi, ar kaip ten ji rašosi, trumpai tariant, Irukandžio medūza, tai jos pagrindu yra sukurta tobuliausia psichiatrinio gydymo metodika - neuromediacinė terapija.

O dar Australijoje yra didžiausias planetoje akmuo - tai taip vadinamas Augusto kalnas (Mount Augustus). Tasai daiktas vadinamas kalnu ir yra 700 metrų iškilęs virš dykumos, todėl gerą dieną yra matomas netoli 200 kilometrų atstumu. Bet nepaisant to, kad jis turi visus kalno požymius, išties tai yra paskiras akmuo, gulintis ant dykuminio grunto. Kokiu būdu jis tenai atsidūrė - nelabai kas gali paaiškinti.

Australijos kultūra

Visa australijos kultūra yra žinoma tik iš vienos tenykščių imigrantų muzikinės grupės AC-DC, katra ten iš kažkokių lenkų, airių ir škotų susibūrė, o paskui, vos tik išgarsėjo, pabėgo į JAV, kitaip tariant tapo jau emigrantais...


Ar Australija yra sala, ar žemynas?

Tai čia žinokit propaganda, kad Australija esąs žemynas, nes ne joks tai ne žemynas, o didelė sala, betgi mažesnė, nei Grenlandija, kuo galite įsitikinti kad ir į žemėlapį pažvelgę.

O jei rimtai - tai nors ginčai dabar ir aprimę, bet tas disputas, ar čia sala, ar žemynas - tęsėsi labai labai ilgai ir turėjo vieną teisinę potekstę: jei tai sala - tai reiškia, kad į ją visą kokia nors salą atradusi valstybė gali pareikšti visiškai pilnas teises ir visą salą paskelbti savo nuosavybe. Bet jei tai žemynas - tai reiškia, kad šitą žemyną teks dalintis gabalais tarpusavyje, kaip teko dalintis Amerikos žemyną.

Štai vat todėl ir buvo tos ilgos istorijos, kad gal čia ta Australija visgi yra sala. Tik paskui, kai britai užėmė daugmaž viską iš visų pusių, jau atsirado galimybės kalbėti, kad čia žemynas, nes jau niekas kitas visvien nebeišsilaipins, savo kolonijų neįkurs ir teritorijų nebeužims.