Alus iš miltelių

Alus iš miltelių - tai galgi kažkas galvoja, kad tai mitas šiek tiek, bet nemaža tiesos dalis mituose būna, kaip žinia!

Tai tokių miltelių netgi paprastiems žmonėms galima nusipirkt, gamintojas reklamuoja, kad čia puikiausias alus gaunasi, o ką jūs galvojote?

Taigi po internetus kai pakapstėm, tai atradom visokių čiūdų - gi būna vadinamoji "post-mix beer" technologija, kur naudojami "dry beer" mišiniai, arba dar "instant beer powder", kur išvis, kaip rašo: įpilkit 1,5-5 proc. miltelių į vandenį, ištirpinkit, įpilkit etilo spirito, užgazuokit ir pilstykit į butelius - tikras padirbtas maistas, nepaprastai pelningas! Tai jei norit tapt vertelgomis - internetai siūlo šimtus ir tūkstančius pasiūlymų!

Tai aišku, tokius mišinius Lietuvoje įstatymai draudžia vadinti alumi, betgi leidžia vadinti alaus skonio gėrimu - tai tokių gėrimų vienu metu buvo pilna krautuvėse pasirodę, betgi įtarūs lietuviai nelabai tepirko, tai gal todėl ir apsiriboja kokie gamintojai paprasta high gravity technologija, gamyklinį alų gamindami...

O aišku, yra ir paprastesnių variantų - anokie alaus milteliai, kur tiesiog paruoštas rauginimui visokių medžiagų mišinys būna: salyklo koncentrato milteliai, sumaišyti su cukrumi, kažkokiais chemikalais, katrie skaidrumą gerina, rūgštingumo reguliatoriais, aromatizatoriais ir belenkuom dar, tipo - tik suberk į vandenį ir raugink... Labai patogu beigi patrauklu didžiosioms alaus gamykloms tur būt...

O pats paprasčiausias variantas yra toks: vandenin įpilti dažiklio ir pelių myžalų. Tokiu būdu pagamintas alus nei skoniu nei stiprumu nesiskiria nuo viso kito medaliais apdovanoto alaus.

Taip kad ne taip jau viskas ir paprasta, kaip atrodo...