Agent blue

Agent blue - vienas iš herbicidų, plačiai naudotas kaip augalus naikinantis, o kartu ir žmones apnuodijantis cheminis ginklas prieš pusšimtį metų Vietnamo kare. Kadangi oficialiai naudotas tik augalų naikinimui, tai taip vat oficialiai gavosi, kad ne cheminis ginklas atseit.

Agent blue yra kakodilinės rūgšties ir natrio kakodilato mišinys, bet kadangi tai nieko nesako niekam, tai čia ir paaiškinsim: kakodilas yra toksai arseno junginys, savo biologinėmis savybėmis primenantis liuizitą, tik silpniau veikiantis žmones, užtat labai smarkiai veikiantis augalus. O kakodilinė rūgštis - tai to kakodilo darinys.

Skirtingai nuo Agent orange ir Agent white, kurie buvo užteršti dioksinais, Agent blue nebuvo užterštas dioksinais ir išvis į juos buvo nepanašus. Jis tik šiaip pats savaime sukeldavo pūsles, pūlinius, išdegindavo žarnynus, plaukai nuslinkdavo ir šiaip mirtinai žmonės apsinuodydavo, o kartais ir numirdavo, o jo laistymo vietovėse dirva visam laikui liko užteršta arsenu.

Daugiausiai Agent blue buvo iš lėktuvų laistomas ant ryžių laukų, nes juos efektyviausiai veikė. Kiek rečiau būdavo pilamas ant medžių, kad tie nudžiūtų ir visokie partizanai neturėtų, kur slėptis.