Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


ARPANET

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

ARPANET, dažniau rašomas mažosiomis raidėmis, kaip Arpanet - tasai pirmasis Internetas, kuris atsirado tada, kai įprasto Interneto dar nebuvo. Arpanet pavadinimas buvo nuo DARPA (gynybos technologijų agentūros), pašalinus iš to pavadinimo raidę "D", kad nesisietų su kariškiais, o likusi pavadinimo dalis reiškė "Net" - network, tinklas.

Arpanet pradėjo veikti 1969 ir oficialiai veikė iki 1989, bet realiai .arpa domenai dar pasitaikydavo iki pat 2000 metų, mat senų dalykų sunku atsisakyti. Kaip gandai sklando, netgi ir dabar dar yra kažkur hostų su .arpa domenais, tik jie tokie slapti, kad niekas jų negali atrasti.

Pradžioje Arpanet veikė tik DARPA laboratorijos ribose, bet paskui sukurta technologija, TCP/IP tinklas, buvo perduota bandymams į įvairius universitetus, jie irgi kūrė savo tinklus, vyko tų tinklų sujungimai, apjungimai ir galų gale taip iš Arpa tinklo išaugo Internet tinklas. Paskui Arpanet pavadinimą visi užmiršo, o Internet pavadinimas taip ir pasiliko.

Išties tai Arpanet - tai tikrasis, senasis Internet tinklo pavadinimas, tik niekas to nenori jums sakyti, nes nenori pripažinti, kad ištrūkęs iš JAV kariškių nagų, Arpanet tinklas ėmė po truputį vis greitėjančiais tempais, o galų gale ir išvis nevaldomai plėstis, ilgainiui tapdamas pasauliniu tinklu, kuris apjungia savyje viską. Realiai tai ir yra tasai Dirbtinis Intelektas, išsprukęs iš Pentagono laboratorijų.