Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1982" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1982 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1981 ir prieš 1983 metus. 1982 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Kadaise Rugsėjo 19 šiais metais kažkoksai Scott E. Fahlman paskleidė internetuose šypsenėles, tai tosios iki šiol kamuoja padorius žmones, kurie negali tokių klaikių emocinių nesąmonių rašyti, nes nepadoru šypsenėles ir lotuliukus rašinėt.

Svarbiausi 1982 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1982 metais:

  • Numirė Leonidas Brežnevas. Per laidotuves buvo vykdoma tiesioginė TV transliacija. Tačiau leisdami karstą, kažkokie to karsto leidėjai paleido jį kreivai šleivai, karstas apsivertė ir įstrigo įstrižas kapo duobėje. Visą tai matė milijonai žmonių per TV, nors po sekundės ar dviejų vaizdas buvo perjungtas. Tada įvyko masiškiausias cenzūravimas, buvo trinamos visos video juostos iš valstybinių TV, režisuojamas naujas grabo nuleidinėjimas, tas grabo nuleidinėjimas rodomas per TV, o kad Vakarai negalėtų aiškinti, tai buvo tyčia surežisuotas ir atseit "truputį nesėkmingas" nuleidimas, kur grabas neapsivertė ir neatsistojo įstrižas, o atseit tiktai truputį kažkaip strigo trumpam. Paskui tiktai tos "truputį nesėkmingos" režisūros juostos ir išliko, nes originalai buvo naikinami tyčia ir sistemingai. O propaganda apie atseit tik mažą sutrikdymą Rusijoje kartojama vėl ir vėl, netgi šiais laikais. Tai po tų laidotuvių SSRS daugiau niekada nebuvo jokių tiesioginių transliacijų iš didelės svarbos renginių. Visada transliuodavo tik įrašytą vaizdą arba vaizdą su kelių minučių uždelsimu.
  • Kadangi Brežnevas numirė, tai jo vietą užėmė ir nauju genseku tapo Jurijus Andropovas, iki tol buvęs KGB aukščiausias vadas, turėjęs ir nepaprastai didelę įtaką. Po Andropovo atėjimo į valdžią prasidėjo pirmos kovos su girtavimais, o taip pat mokinių, darbuotojų, studentų ir ko papuola gaudynės dienos metu kino teatruose (nes taip buvo gaudomi pravaikštininkai), kontrolė prie darboviečių, ar kas nors nevėluoja į darbą ir taip toliau.
  • Argentina nutarė užgrobti Folklendų salas. Taip gavosi Folklendų-Malvinų karas, per kurį Jungtinė Karalystė labai sėkmingai išdaužė Argentinos pajėgas ir salas atsiėmė. Tik praėjus dar metams ar keliems, argentiniečiams dašilo, kad ta pati Jungtinė Karalystė visai nesidrovėdama galėjo dar ir numesti kelias branduolines bombas ant svarbiausių Argentinos miestų, ir taip išspręsti savo problemas daug greičiau ir pigiau, nei sprendė.
  • Michael Jackson išleido savo albumą "Thriller", kuris tapo labiausiai pasaulyje parduodamu visų laikų muzikos albumu, kokie tik kada nors buvo išleisti.
  • Sony išleido pirmą CD grotuvą, tokį CDP-101. Tais laikais Sony žadėjo, kad čia bus amžini kompaktai, kurie šimtą metų laikys nesendami, ir su garso kokybe, kuri irgi bus tobula. Deja, paaiškėjo, kad garso kokybė ne visiškai visaip čia tobula, o ir kompaktai daug trumpiau gyvuoja, nei kokie nors vinilai. Žodžiu, nelabai čia kaip gavosi.

Įdomybės apie 1982 metus

  • Visus šių metų skaitmenis sudėjus, gaunasi 20...
  • Sudėjus du pirmus skaitmenis, gaunasi 10, ir du paskutinius sudėjus irgi gaunasi 10, ir juos paskui tarpusavy sudėjus, vėl gaunasi 20
  • Visi šitų metų skaitmenys yra nevienodi, skirtingi ir nesutampa


1982 metų mėnesiai

1982 metais buvo šie mėnesiai: